You are here

Výsledky 1.ligy žen

JARO 2013

19.5.2013

TJ Spartak Modřany x HK Hlinsko 13:29 (6:15)

 

V posledním utkání základní části jsme přivítali děvčata z Vysočiny – HK Hlinsko … Soupeř se opírá především o levorukou střelkyni – Štěpánku Bonaventurovou, která když má den, je těžko k zastavení .. Bohužel dneska to byl pro jeden z těch lepších dní (sama vstřelila 17 branek) … opět bylo od začátku utkání jasné, kdo tu bude dneska pánem .. Prvních pět útoků soupeře znamenalo prvních pět vstřelených branek .. naopak u nás pět nevyužitých šancí .. ke konci půle se naše děvčata „rozstřílela“ a korigovala na přijatelnější skóre 6:15 .. druhá půle byla i počtem branek skoro jako přes kopírák … z naší strany se nic nezměnilo .. soupeř si naopak pěkně zatrénoval .. obrana společně s brankařkami nedokázala najít recept na rychlou hru soupeře s přesným zakončením .. naopak naše děvčata ztrácela jeden balon za druhým, těžko se prosazovala přes hostující obranu .. byla vidět sklopená hlava a modlení se, kdy už toto utrpení skončí .. utkání pískal rozhodčí Toman … Opět musím i přes mou kritiku hru Hanky Kadlecové, která byla stejně jako proti Spojům nejaktivnější hráčkou …

Tímto utkáním jsme zakončily ligovou soutěž a tím také prozatím ligovou příslušnost .. díky 11. příčce sestupujeme do oblastních vod .. je tu ještě možnost kvalifikace, jen za předpokladu že se nepřihlásí výherci všech oblastí .. pokud budu hodnotit sama za sebe .. dle mého bychom se kvalifikace účastnit neměly .. není dostatek lidí .. a především naše psychika a herní projev této soutěži neodpovídá … raději budu hrát oblast s radostí než 1. ligu …

Markvartová Jana, Sedláková Tereza

Karpašová Marta, Kovaříková Štěpánka, Duchková Irena

Kadlecová Hana, Čermáková Hana, Kovaříková Barbora, Klímová Tereza, Kremlíková Radka

Škvor Josef

pár řádek i na

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/sport/narodni-hazenamodrany-prohraly-s-hlinskem-1329/

18.5.2013

TJ Spartak Modřany – Spoje Praha  16:17 (8:10)

V sobotu k nám zavítal soupeř ze Žižkova, který nezískal doposud v tomto ročníku první ligy ani jeden bod … utkání s tímto soupeřem představoval v posledních letech převahu domácího celku ..  Utkání začalo nervózně z našeho pohledu .. spousta ztracených balonů ať špatnou střelbou nebo přihrávkou, čehož soupeř využil  a utvořil si dostatečný náskok k poklidné hře … ke konci půle se nám ještě podařilo snížit na poločasových 8:10 .. druhou půli bych přirovnala ke hře kočky s myší .. když dal jeden tým branku, druhý na ni odpověděl a naopak …  bohužel čas byl neúprosný a když rozhodčí Pechal ukončil utkání bylo jasné, že své první body si přičte soupeř ze Spojů za výhru  16:17 .. V tomto utkání bych chtěla vyzdvihnout výkon Hanky Kadlecové, která byla po celou dobu utkání nejhouževnatějším hráčem na hřišti .. Bohužel byla jediná a tak se ní co divit, že body získal soupeř ..

 

Markvartová Jana, Sedláková Tereza

 

Karpašová Marta, Kovaříková Štěpánka, Duchková Irena, Kšírová Magdalena

 

Kadlecová Hana, Čermáková Hana, Kovaříková Barbora, Klímová Tereza, Kremlíková Radka

 

Škvor Josef

 

 

 

 

12.5.2013

TJ Spartak Modřany x Sokol Tymákov 10:26 (5:15)

V nedělním utkání se soupeřem z Tymákova se na nás aspoň usmálo počasí v podobě krásného slunečného dne … Tymákovská děvčata přijela v plné sestavě a dalo se očekávat utkání, ve kterém budou dominovat spíše hosté. Bohužel se tato předpověď již v úvodu utkání potvrdila. Soupeř svou rychlou hrou útoku lehce přecházel přes naší obranu a přesnou střelbou vstřeloval jednu branku za druhou a když se poločasové skóre zastavilo na 5:15 bylo o zápase již rozhodnuto. Druhá půle se ubírala ve stejném tempu a když rozhodčí Kotlář ukončil utkání bylo na ukazateli 10:26. Toto utkání patří k těm nevydařeným .. s tímto soupeřem se dá držet krok jen tehdy, když se proměňují šance, což se tentokrát nedařilo .. příští týden nás čeká poslední dvoukolo tohoto soutěžního ročníku,kdy na svém hřišti přivítáme Spoje Praha a HK Hlinsko, proto doufám, že si na závěr zlepšíme náladu získanými body ..

 

Markvartová Jana

Kšírová Magdalena, Kremlíková Radka, Duchková Irena, Kovaříková Štěpánka

Kovaříková Barbora, Klímová Tereza, Čermáková Hana, Kadlecová Hana

Škvor Josef

 

 
 

 

5.5.2013

TJ Sokol Rokytnice x TJ Spartak Modřany 25:15 (12:6)

 

Do dnešního utkání se vstupovalo s odhodláním získat důležité body. Bohužel již od úvodu bylo jasné, kdo bude dnes na hřišti pánem. Soupeř nás přehrával především v útoku .. Když vytvořené šance nekompromisně proměňoval. Oproti tomu se nedařilo obraně, která si dnes nevěděla moc rady s rychlou hrou soupeřek .. I štěstí se k nám otočilo zády, když hromada střel končila jen na tyčkách .. V závěru druhé půle se strhla přestřelka, když padaly branky do obou sítí. Dnešní trápení ukončil rozhodčí Václavek za stavu 25:15 ..

Sedláková Tereza
Kovaříková Štěpánka, Guthová Gabriela, Duchková Irena
Kovaříková Barbora, Kadlecová Hana, Kremlíková Radka, Schülerová Šárka, Duchková Zuzana
Šonský Jiří, Dušková Marie

Mery

4.5.2013

SK Studénka x TJ Spartak Modřany 20:13 (8:7)

Dvoukolu na Moravě předcházely problémy se sestavou, marodka a pracovní povinnosti udělaly své a musela se řešit sestava, abychom mohly na Moravu vůbec vyrazit .. přes prvotní problémy jsme vyrazily s osmi statečných směr Studénka, kde jsme bojovaly o důležité body. První dějství bylo po celou dobu vyrovnané, dokonce jsme chvílemi vedly. Útok předváděl kombinační házenou, kde si díky pohybu vytvořil šance, které úspěšně proměňoval … obrana včele s brankařkou Terezou Sedlákovou hatila spousty šancí domácího útoku. V druhé půli jako kdyby nastoupila do utkání úplně jiná mužstva .. Studénka si trpělivou házenou vytvářela šance, které zužitkovala … naopak našim střelkyním se přestalo dařit, čehož soupeř využil a odskočil na výraznější rozdíl. Když rozhodčí Ziegler ukončil toto utkání, na ukazateli stálo 20:13 … I přes to bych chtěla především děvčata (Radka, Hanka a Barča) pochválit za předvedenou hru, udělaly mi radost, že se konečně všechny hýbaly a nečekaly až jedna s balonem něco udělá ..

Sedláková Tereza
Kovaříková Štěpánka, Guthová Gabriela, Duchková Irena
Kovaříková Barbora, Kadlecová Hana, Kremlíková Radka, Schülerová Šárka
Dušková Marie

Mery

28.4.2013

TJ SPARTAK MODŘANY - SOKOL Blovice 14:14 (8:5)

 

Jedno z dalších domácích utkání hraných za chladného počasí v Modřanské rokli. Tentokrát se západočeským účastníkem první ligy žen Blovicemi. Soupeř bojující stejně jako mi o každý bod, který zaručí klidné vody udržení ligové příslušnosti do dalšího ročníku. Hra tomu také odpovídala. V dnešním utkání měla navrch naše děvčata, když se jim dařilo překonávat hostující obranu společně s brankařkou a vytvořila si tak do konce poločasu tříbrankový náskok 8:5. Druhá půle ovšem vypadala úplně jinak. Nedařilo se střelecky a když jsme 15 minut neproměnily ani jednu šanci, chopil se své šance soupeř a v tomto střelecky hluchém místě vyrovnal na 8:8. V dalších 15ti minutách se ve vedení střídaly oba celky .. když rozhodčí Bittner ukončí utkání na ukazateli stál nerozhodný výsledek 14:14 … Škoda, že jsme nedokázaly takto rozehrané utkání dovézt do vítězného konce, navíc v době, kdy potřebujeme každý bod …

Hlavními postavami našeho celku se tentokráte staly Radka Kremlíková a velice dobře chytající (a dobře postavenou bránu mající :)) Jana Markvartová. Radka se v útoku neohroženě vrhala do soubojů jeden na jednoho, které platily na kvalitního beka Blovic. Z těchto soubojů se získalo mnoho trestných hodů na velice dobrých střeleckých pozicích nebo góly ze středu brankoviště. 

Markvartová Jana, Sedláková Tereza
Karpašová Marta, Kšírová Magdaléna, Duchková Irena, Kovaříková Štěpánka,
Čermáková Hana, Kadlecová Hana, Kremlíková Radka, Kovaříková Barbora, Klímová Tereza

Škvor Josef, Šonský Jiří

Mery

21.4.2013

TJ SPARTAK MODŘANY - SOKOL KRČÍN 16:24 (6:11)

Nedělní utkání hráno za krásného slunečného počasí opět na domácí půdě se soupeřem z Krčín … Utkání s tímto celkem bývá na domácí půdě vždy vyrovnaný … začátek utkání tomu i napovídal, ale netrvalo to dlouho, protože soupeř naše vedení 2:0 stáhnul a přehoupnul své vedení na svou stranu … poločasové skóre se zastavilo na 6:11 .. druhý poločas vypadal podobně jako ten první s tím rozdílem, že v druhé půli se náš útok střelecky zmátořil stáhnul vysoký rozdíl na přijatelnější rozdíl … to ale nenechaly hostující hráčky bez odezvy a pohlídaly si klidný závěr utkání .. v tomto utkání naše děvčata nastřílela nečekaný počet branek … budeme doufat, že jim tento apetit vydrží i do dalších jarních bojů .. musím také vyzdvihnout hru vypomáhající Marty Karpašové, která si na beku dirigovala obranu .. Utkání řídil rozhodčí Slavík a ukončil ho za stavu 16:24 …

Markvartová Jana, Sedláková Tereza
Kšírová Magdaléna, Duchková Irena, Kovaříková Štěpánka, Karpašová Marta, Fricová Lucie,
Kremlíková Radka, Čermáková Hana, Klímová Tereza, Kovaříková Barbora, Kadlecová Hana
Škvor Josef, Šonský Jiří

Mery

20.4.2013

TJ SPARTAK MODŘANY - SOKOL DOBRUŠKA 11:25 (8:16)

K prvnímu jarnímu domácímu utkání k nám zavítal soupeř z rodiště F.L.Věka – Dobruška. Loňský obhájce titulu se prezentuje především útočnou házenou, kterou střelecky táhne především nejlepší střelkyně soutěže. Úvod utkání byl vyrovnaný a skoro se zdálo, že bychom mohly držet s tímto soupeřem krok, ale opak byl pravdou … Hostující tým nás přehrával ve všech směrech … útok nekompromisně proměňoval svoje vydobyté šance, na obraně byla znát nesehranost a proto brankařka neměla moc šancí k úspěšným zákrokům .. není se čemu divit, když po poločasovém hvizdu stálo na ukazateli 8:16 .. v druhé půli se žádný obrat nekonal … střelecky jsme se dokázaly prosadit již jen třikrát a soupeř přidával jednu branku za druhou … každá chyba byla potrestána a my na to nedokázaly reagovat .. konečným hvizdem ukončil rozhodčí Hejl toto trápení za stavu 11:25 ..

Markvartová Jana, Sedláková Tereza
Kšírová Magdaléna, Duchková Irena, Kovaříková Štěpánka
Kremlíková Radka, Čermáková Hana, Klímová Tereza, Kovaříková Barbora, Kadlecová Hana, Voždová Alena
Škvor Josef, Šonský Jiří

Mery

14.4.2013

SK CHOMUTOV NH - TJ SPARTAK MODŘANY 23:17 (11:3)

 

napsali soupeři:

http://www.echomutov.cz/cs/echomutov/zpravodajstvi/sport/item/2974-úspěšné-házenkářky-chomutov-přejel-modřany-v-v-prvním-poločase

 

7.4.2013

TJ PŘEŠTICE - TJ SPARTAK MODŘANY 23:9 (13:6)

Dnešnímu soupeři z Přeštic jsme měly co oplácet .. po podzimní prohře 11:24 … Přeštice jsou po podzimní části na prvním místě … dnešní soupeř hraje rychlou útočnou házenou a ani dnes tomu nebylo jinak … už v první půli bylo vidět kdo má na hřišti převahu a u koho zůstanou body (poločas 13:6)… opět se projevila nerozehranost po zimní pauze … k tomu nepřidalo ani chladné počasí proložené občasným sněžením … v druhé půli jsme proměnily jen tři šance a soupeř navyšoval své skóre … po konečném hvizdu rozhodčího Baumruka se stav zastavil na 23:9 …

Markvartová Jana
Duchková Irena, Kovaříková Štěpánka, Kremlíková Radka
Čermáková Hana, Klímová Tereza, Kovaříková Barbora, Kadlecová Hana, Schülerová Šárka
Škvor Josef, Šonský Jiří

Mery

6.4.2013

TJ ŠROUBÁRNA ŽATEC - TJ SPARTAK MODŘANY 14:9 (4:3)

První jarní utkání, které se mělo odehrát jako předehrávka jarních bojů, které se zrušilo díky říjnovému sněhovému počasí, se odehrálo na hřišti Žatce prakticky v podobných podmínkách, které panovali na podzim … utkání se Žatcem bývají v první půli vyrovnaná, v druhé se to při posledních střetnutích prolomilo bohužel ne v náš prospěch … I dnešní utkání vypadalo podobně … začátek utkání odpovídal chladnému počasí … všechny hráčky byly ztuhlé a byla vidět nerozehranost po dlouhé zimní pauze, proto nikoho nepřekvapil poločasový výsledek 4:3 .. v druhé půli potrestal domácí útok několik neshod v obraně a utkání bylo rázem rozhodnuto … utkání řídil nepřesně rozhodčí Hejl a konečným hvizdem ukončil trápení za stavu 14:9 … v tomto utkání se nemůžeme na nic vymlouvat, ale pouze na svou hru … do dalších bojů máme co napravovat ..

Dušková Marie, Markvartová Jana
Indrová Zuzana, Duchková Irena, Kovaříková Štěpánka,
Kremlíková Radka, Čermáková Hana, Klímová Tereza, Kovaříková Barbora, Kadlecová Hana
Škvor Josef, Šonský Jiří

Mery

HK HLINSKO - TJ SPARTAK MODŘANY 10:9 (5:6)

V neděli jsme po dvouhodinové cestě mlhou vystoupili na půdě hráček v Hlinsku, kde vysvitlo sluníčko, které snad naznačovalo, že tentokrát by nemusel být výkon našich děvčat tak hrozivý, jak jsme bohužel ze zápasů s Hlinskem zvyklí. Po vítězství na Spojích vládla v týmu výborná a pohodová nálada, která jen občas narazila na fakt, ze zde jsme ještě nevyhráli.

Hlinsko se opírá o důraznou obranu, kvalitní brankařku a především silný útok s hned dvěmi reprezentantkami Čech. Začátek utkání sice naznačoval, že nám asi úsměvy z tváří rychle zmizí. Opět nám utekl začátek a v 10.minutě jsme prohrávali 0:4. Využily jsme oddechový čas k přerušení náporu domácích. Zamíchaly sestavou a rázem jakoby přišly domácí střelkyně o vítr z plachet. Naše hráčky se vrátily na hřiště jako vyměněné. Začaly skutečně bojovat o každý míč, nedaly soupeřkám zadarmo ani přechod z obrany do útoku a tím neutralizovaly silnou stránku týmu Hlinska, kterou byly rychle protiútoky. Začala nám především vycházet střelba na branku. První poločas jsme otočili a po třiceti minutách jsme vedli 6:5. Bohužel ve druhém poločase jsme opět nezachytili nástup soupeřek a navíc se přestalo dařit naším útočnicím. Ze všech útoků ve druhém poločasu jsme vstřelili pouze 3 branky. A tak jsme i přes příkladnou bojovnost a odhodlanost celého našeho týmu utrpěly porážku 9-10.

Jirka

Musím pochválit výkon všech zúčastněných, stejně jako v sobotu všichni bojovaly o každý balón, škoda jen že nebyla dělba bodů, protože remíza by tomuto utkání slušela.

Mery

TJ SPOJE PRAHA - SPARTAK MODŘANY 7:14 (2:4)

 

V sobotu odpoledne bylo na řadě pražské derby. Naše hráčky jely bojovat o další body na hřiště celku TJ Spoje Praha – navrátivší se účastník nejvyšší soutěže žen po úspěšné kvalifikaci ve Stupně. Vzhledem k tomu, že ženy Spojů zatím nezískaly jediný bod, celý náš tým byl rozhodnut nedovolit, aby zrovna s námi tuto šňůru přerušily. Do zápasu vstoupila naše děvčata trochu nervózně, neboť utkání s tímto soupeřem vždy bývají vyrovnaná.  Zbytečně kazily přihrávky a nepřesně střílely. Naštěstí to samé platilo i o soupeřkách. Skóre v 15.minutě ukazovalo, že opět nepůjde o gólové žně – 2:0 pro hosty. V prvním poločase padlo pouze 6 branek a stav byl 2:4 ve prospěch Modřan.

V druhém poločase jsme čekali drtivý nástup domácích. Ten však nepřišel. Naopak našim útočnicím začala vycházet střelba, naše tvrdá obrana nepustila soupeřky do vyložených šancí a pokud přece jen vystřelily, byla v cestě naše brankařka. Čím víc se blížil konec zápasu a brankový rozdíl se zvyšoval, houstla atmosféra na hřišti.

Konečný výsledek odpovídá zejména hře ve druhém poločasu. Celkově nelehké vítězství 7:14 a dva body jsme si odvezli do Modřan.

Jirka

SOKOL TYMÁKOV - SPARTAK MODŘANY 19:10 (13:5)

 

Dnešní soupeř z Tymákova byl loňský finalista play-off . Tymákov se vyznačuje rychlou kombinační hrou útoku, propojenou handbalovými prvky a tvrdě hrající obranou. Dnes tomu nebylo jinak. Už na srazu před odjezdem bylo jasné, že to dnes nebude jednoduché utkání … díky zraněním a pracovním povinnostem byla naše sestava neúplná … na obranu jsme povolaly Martu Karpašovou a po jejím boku čelila soupeřkám Gabča Guthová a Irča Duchková. Bohužel již v prvním poločase bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Tvrdě hrající obrana domácích nedala moc prostoru k vytvoření střeleckých šancí, k tomu zbytečné ztráty balonu znamenaly poločasové skóre 13:5. Soupeř si tak mohl dovolit dát prostor v druhé půli i ostatním hráčkám, které se jinak do hry tolik nedostanou. V druhém dějství se žádné herní změny z našeho pohledu nekonaly. Branky padaly stejně jako předtím, obrana bojovala ze všech sil, aby výsledek neznamenal velký debakl . Rozhodčí Zdráhal z Nezvěstic ukončil konečným hvizdem utkání za stavu 19:10.

SPARTAK MODŘANY - TJ SOKOL ROKYTNICE 14:16 (10:11)

Dnešní utkání trochu znepříjemňoval vytrvalý déšť, ale nemůžeme říct, že by nějak ovlivnil utkání. Počasí bylo pro obě družstva stejné a lépe se s ním poprala hostující Rokytnice. Soupeř se opírá především o produktivní útok ve složení Pavlíková, Kratochvílová a Jurtíková. Jinak tomu nebylo ani dnes. Prakticky celé utkání bylo v režii soupeře. Sice jsme stáhly na rozdíl jedné branky, ale to bylo tak vše. V první půli se dařilo střelecky a tak jsme ještě držely se soupeřem krok. Střelecky nás v tomto utkání držela především Hanka Čermáková. Poločas se zastavil na 10:11. Do druhé půle soupeř změnil taktiku především v obraně, kdy se vrhal na každou probíhající hráčku brankovištěm, což dělalo velké problémy našim střelkyním, které se celých patnáct minut neprosadily střelecky. Bohužel čtyři branky za poločas utkání nevyhrává a když se stav zastavil na 14:16 bylo jasné, že si body odveze soupeř. Utkání pískal rozhodčí Zdráhal.

SPARTAK MODŘANY - SK STUDÉNKA 9:9 (3:4)

Studénka je náš odvěký rival, co se udržení ligové příslušnosti týče. Každé utkání s ní je nesmírně vyrovnané a chudé na branky (jeden z dřívějších výsledků: 5:5). Stejně jako my, se každý rok pere o udržení v nejvyšší soutěži. Podmínky na zápas byly téměř ideální, počasí přálo, jen sestava Modřanského útoku byla lehce oslabená (nemoc Hanky Kadlecové a nevolnost Radky Kremlíkové, která však do utkání nastoupila). Utkání začalo a již na začátku se ukázalo, že se opět žádné gólové žně konat nebudou, když teprve v 8.minutě padla první branka, bohužel do naší sítě. Toto utkání skutečně nebylo ukázkou hezké házené. Oba útoky se nesmírně trápily a ve 22.minutě byl stav 2:0 pro Studénku. Paradoxně po přesunu Radky Kremlíkové do obrany, se začaly prosazovat i naše útočnice a po "střeleckých žních" se stav o poločasu zastavil na 3:4 z našeho pohledu. Druhá půle byla znovu trápení neviňátek. Naštěstí jsme do toho dali to srdíčko a stálo při nás štěstíčko a tak se podařilo alespoň dotáhnout na nerozhodný stav 9:9. V tak krásný podzimní den tedy celkem početná základna fanoušků dotáhla modřanská děvčata k jednomu bodu. Utkání bylo ovlivněno také dvěmi zraněními na obou stranách (u nás Magda Vališová výron kotníku a Magda Kšírová zablokovaná krční páteř)

Utkání řídil pan Holý.  

FOTKY

Mery a Gina

SOKOL BLOVICE - SPARTAK MODŘANY  14:8 (9:4)

Dnešní utkání bylo hráno za krásného slunečného počasí v západočeských Blovicích. V dnešním utkání se očekávala bouřlivá domácí kulisa, která vždy žene vpřed hráčky domácího celku. Jinak tomu nebylo ani dnes. Utkání střelecky otevřel domácí celek a bylo vidět, že je vyhecovaný a porve se o každý balon. V první půli nastoupila do obrany Mája Kšírová na beku, Štěpánka Kovaříková s Irčou Duchkovou jištěna Janou Markvartovou. Myslím, že obrana si nevedla špatně, ale díky přesnějším střelám soupeře a našim ztrátám balonů se poločasový stav zastavil na 9:4. Do druhé půle jsme naskočili v pozměněné sestavě. V bráně Marie Dušková, na beku Radka Kremlíková a na halvíka se přesunula Mája Kšírová. Změna v obraně znamenala prvních 12 minut bez obdržené branky. Bohužel našemu útoku se nedařilo využít vybojované balony a během chvíle o tuto výhodu přišel, většinou špatnou přihrávkou. Soupeřky toho dokázaly využít a v průběhu druhé poloviny druhého poločasu navýšily svůj náskok. Naše trápení tak rozhodčí Votava ze Žatce ukončil za stavu 14:8 pro domácí celek.

 

Sestava:

Markvartová Jana, Dušková Marie

Kovaříková Štěpánka, Kšírová Magda, Duchková Irena

Klímová Tereza, Kremlíková Radka, Čermáková Hana, Kovaříková Barbora, Kadlecová Hana

Trenér: Śkvor Josef

MERY

 

SPARTAK MODŘANY - TJ ŠROUBÁRNA ŽATEC 13:8 (7:3)

 

Našim dnešním soupeřem byl severočeský Žatec. K utkání jsme se sešly konečně v plné sestavě, opět nám vypomohla Madla Vališová, pracovní povinnosti uvolnily k utkání i Máju Kšírovou, které společně s Irčou Duchkovou daly minimum šancí hostujícímu útoku k prosazení se na brankovišti. Díky těmto změnám se mohla vrátit v tomto utkání do útoku Radka Kremlíková. V páté minutě jsme otevřely skóre utkání, které narůstalo jen pozvolna. Do konce prvního poločasu jsme si utvořily tříbrankové vedení, které trestným hodem po čase upravila Hanka Čermáková na 7:3. Do druhé půle jsme nastupovaly s vědomím, že se soupeř jen tak nedá a udělá vše pro zvrat v utkání. V druhé půli se soupeři podařilo snížit na rozdíl tří branek, ale na to naše útočnice odpověděly a korigovaly konečný výsledek na 13:8. V tomto utkání musím vyzdvihnout hru obrany společně s výbornými zákroky brankařky Jany Markvartové.

Rozhodčí Zdeněk Kalčík.

Sestava:

Markvartová Jana

Vališová Magda, Kšírová Magda, Duchková Irena

Klímová Tereza (3), Kremlíková Radka (2), Čermáková Hana (2), Kovaříková Barbora (5), Kadlecová Hana (1)

Mery

 

SOKOL KRČÍN - SPARTAK MODŘANY 14 : 10 (7 : 3)

Nedělní soupeř z Krčína - stejně jako Dobruška, družstvo vyznačující se rychlou útočnou házenou. Sice se nad námi vznášelo vědomí, že z Krčína jsme si body nikdy neodvezly, ale každé střetnutí je jiné a začíná 0:0. Utkání skoro jako přes kopírák s tím sobotním. Poločas opět nemusel být rozhodující 7:3. V druhé půli jsme musely udělat nějakou změnu k oživění naší hry, proto byla z beka stažena Radka Kremlíková, kde ji vystřídala Gabča Guthová. Radka se přesunula do útoku. Jejím příchodem padlo několik branek, které upravily pro nás děsivě vypadající skóre na přijatelnější výsledek 14:10. Bohužel nastolené tempo a příděl branek nevydržel dlouho a po 15ti minutách hry jsme se opět dostaly do starých kolejí, ztrácely jsme jeden balon za druhým aniž by jsme se dostaly do útoku, na druhé straně tyto chyby soupeř trestal. Utkání opět řídil prapodivně rozhodčí Paško.

Víkendová klání se nám přiliš nevydařila. Dá se jen doufat, že do dalších zápasů naskočíme v plné sestavě a hlavně se stejným zápalem jako proti Chomutovu a budeme se hrou opět bavit.

Sestava: Dušková Marie, Markvartová Jana -  Kremlíková Radka, Duchková Irena, Guthová Gabriela, Holubová Hana -  Kadlecová Hana, Čermáková Hana, Kovaříková Barbora, 

trénoval: Škvor Josef

Mery

SOKOL DOBRUŠKA - SPARTAK MODŘANY 17 : 5 (6 : 2)

První venkovní utkání nové sezóny nás zastihly opět v ne zcela kompletní sestavě. Sobotní soupeř Dobruška – loňské vítězky ligy, pro nás bývá dobrý soupeř, jsme schopné s nimi sehrát vyrovnané utkání i se ziskem bodů. Tentokrát se nehrála vyrovnaná ani na pohled hezká házená. Od začátku utkání bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Poločasové skóre sice nebylo děsivé, přeci jen za stavu 6:2 není nic ztraceno. Druhá půle již žádné překvapení nepřinesla, obrana neustála nápor domácích střelkyň a dovolila postupně navyšovat brankový příděl. Oproti tomu se hostující útočnice neprosazovaly, netvořily si šance a když už přišla střela, zastavila ji domácí brankařka. Když po nepřesných výrokách rozhodčí Paško ukončil naše trápení, na ukazateli stálo 17.5.

Sestava: Dušková Marie, Markvartová Jana -  Kremlíková Radka, Erhartová Soňa, Duchková Irena, Guthová Gabriela, Holubová Hana -  Kadlecová Hana, Čermáková Hana, Kovaříková Barbora, Dvořáková Kateřina

trénoval: Šonský Jiří

Mery

SPARTAK MODŘANY – CHOMUTOV NH  8 : 6  (4 : 2)

V zápase druhého kola I. ligy žen zvítězilo družstvo Modřan nad hráčkami NH Chomutov. Vítězství nad čtvrtým družstvem minulého ročníku je výrazným úspěchem. Na obou stranách byly výborné obrany, zejména brankářky, proti kterým se útočnice jen obtížně prosazovaly. Výsledkem je velmi málo vstřelených branek a v každém poločase desetiminutové období bez vstřeleného gólu.

Sestava Modřan:

Maruška Dušková, Jana Markvartová – Radka Kremlíková, Irena Duchková, Soňa Erhartová, Štěpánka Kovaříková – Hanka Čermáková, Bára Kovaříková, Terezka Klímová, Hanka Kadlecová, Gábina Gutová.   Družstvo koučoval Josef Škvor.

Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2 (12.min.), 3:2 (23.min.), 4:2 (29.min.); poločas

4:3 (8.min.), 5:3 (19.min.), 5:4 (19.min.), 6:4 (25.min.), 7:4 (28.min.), 7:5 (28.min.), 8:5 (29.min.), 8:6 (29.min.)

Střelci branek: Terezka Klímová a Bára Kovaříková po 3, Hanka Čermáková 2

 

SPARTAK MODŘANY – TJ PŘEŠTICE  11 : 24  (6 : 12)

V prvním kole Modřanům chybělo několik hráček základní sestavy a s družstvem z čela tabulky dokázaly domácí jakžtakž držet krok jen do poloviny prvého poločasu (4:6), pak už byla převaha Přeštic jasná.

 

 

Jiří Kučera

9.9.2012 16:00   Modřany : Chomutov  8:6   (4:2)  

rozhodčí Adámek

(Omlouvám se za možné subjektivní výlevy. Jsou to případně názory autora, ne oddílu)

 

K druhému utkání podzimního kola sezóny 2012/2013 nastupovaly naše ženy v kompletnější sestavě než proti Přešticícm, ale s drobnými obměnami. Na obraně se představila Radka Kremlíková, která si vzpomněla na svá "mladá" léta, kdy hrála na postu beka. Stejně tak Soňa Erhartová se vrátila na ligová kolbiště. Také tři dovolenkářky (útočnice Hanky a brankařka Maruška) posílily tým proti obávanému soupeři - Chomutovu. 

Zřejmě se očekávalo ledasco, ale to co se dělo na hřišti určitě nikdo nečekal.

Útočnice Chomutova předváděly naprosto bezzubou hru, nepřesné přihrávky a střelbu mimo branku nebo do brankařky. Obránkyně Modřan sbíraly kolikrát hráčkám Chomutova míče jak dítěti lízátko. Všechny tři obránkyně se neohroženě vrhaly po odražených míčích a hrály trpělivě a s rozvahou. Jen v posledních dvou minutách došlo k dvěma kolapsům, které Chomutovské útočnice razantně potrestaly. Naštěstí náš útok, který většinu utkání hledal recept na dobře chytající brankařku Zavadilovou, nedopustil žádné nervy a ihned proměnil vydobyté šance a udržel rozdíl dvou branek. V útoku se to neobešlo bez chybiček, ale hra byla disciplinovaná a strategická. Útočnice držely dlouho míč v útočné třetině, aktivně si chodily pro tresty a především okamžitě po ztrátě balónu obsazovaly ve střední třetině a znemožňovaly tak Chomutovským útočnicícm rychlý přechod do útoku. 

Celý tým dodržoval pokyny staronového trenéra Pepy Škvora a opravdu všichni nechali na hřišti všechno.

Příští víkend čeká naše děvčata dvojkolo v Dobrušce a Krčíně. Dobruška letos obhajuje titul Mistra ligy a není to tak dlouhoc, o Maruška slavila zisk stejného titulu s Krčínem. Rozhodně to tedy nebude jednoduché, ale to jsme si mysleli o neděli 9.9.2012 také.... Necháme se překvapit...

FOTKY

 

Modřany : Přeštice 11:24 (2.9.2012)

Hlavní záložky2.9.2012 zahájily naše ženy další ligový ročník prvním utkáním na domácím hřišti - a po roce opravdu domácím, s nově otevřenou klubovnou, novým občerstvením, novým sociálním zázemím a s novým trenérem, tedy bez nového trenéra.

Po trochu rozpačitém srazu, kdy se počet hráček postupně navyšoval z 8mi na 11, hráčky vyrazily na hřiště. Odhodlání k vítězství by však divák hledal marně. Duch "Marie tu není" se nesl ovzduším a nikdo nebyl ochotný zvednout hlavu a vyburcovat družstvo k výkonu. Změna trenéra, který se na prvním utkání svých svěřenkyň také neukázal, je čerstvá a tak nikdo pořádně neví, kam se hra našeho celku bude vyvíjet.

Utkání začalo, v prvních 10ti minutách to vypadalo, že na soupeřky budou stačit, držely s nimi krok a obdržené branky vzápětí trestaly. Po deseti minutách si však hráčky uvědomily, že jsou z Modřan a tudíž dávají málo gólů. Začaly dělat technické chyby a dávat soupeři možnost zvýšit svůj náskok. Obrana oslabená o své opory se snažila co síly stačily, leč na sehraný útok hostí to bylo málo. Góly padaly a nálada v celku klesala. V poločase již měl soupeř náskok 2x tolik (6:12). O poločase se zaskakující trenér Pepa Škvor snažil hráčky povzbudit. Povedlo se mu to, prvních 5minut druhé půle to na hřišti opět vypadalo jako souboj. Pak se hra opět vrátila ke zbytečným chybám v podobě ztracených přihrávek. A do zbytku zápasu si soupeřky vybudovaly a s přehledem obhájily více než 10ti brankový náskok. Utkání skončilo zklamáním 11:24.

Závěrem:

Změna trenéra, hráčky na dovolené, nejasný koncept hry, únava po prázdninách, nezvyklá sestava, to vše se podepsalo pod nevalný výkon našeho celku. Nezbývá než doufat, že při dalším vystoupení v domácím areálu se hráčkám podaří oslavit novou klubovnu lepším výkonem a snad i vítězstvím.

Z pozice vedoucího družstva Tomáš Kundrát