Hodnocení OP podzim 2015/2016

17.10.2015

Modřany : Stará Huť

Muži 20:24 (9:14)

Dnes jsme nastoupili, domnívám se, proti nejlepšímu celku oblasti, a to především díky jednomu útočníkovi - Jirkovi Peškovi, který svými zkušenostmi a umem udělá z průměrného celku nadprůměrný. Bohužel dnes jsme kromě začátku tahali za kratší konec, a již v poločase bylo znát, jaký rozdíl oproti ostatním zapasům to je. Ale co se mi moc líbilo, a jsem na všechny moc hrdý, že jsme to nevzdali a bojovali až do samého konce. Přestože jsme prohrávali již o 7 branek, dokázali jsme téměř nemožné a dotáhli se až na rozdíl dvou, možná jedné branky. Chybělo maličko a zázrak mohl být na světě. Ale výše zmiňovaný útočník Pešek individuálně skoroval třikrát za sebou a bylo po zápase. Ač jsme prohráli, moc se mi líbila bojovnost všech! A přesto, že leckterým se příliš nedařilo, neodevzdali jsme to zadarmo. Díky kluci!

10. a 11.10.2015

Čakovice : Modřany

Starší žáci 3:14 (1:6)

V tomto zápase opět výborně hrála obrana i s brankářem, kdy soupeři nebylo dovoleno téměř nic. V útoku měli kluci ještě nějaké rezervy, které je potřeba ještě dopilovat, kdy jsou schopni během 6 minut nasázet soupeři 4 branky a následně se se střelbou 15 minut trápit a nevsítit soupeři gól žádný. Pochvalu získávají za dravost při získávání ztracených míčů i rozehrávkách soupeře, kdy se kluci snažili sebrat soupeři co nejvíce míčů.

Muži 7:15 (3:9)

Nezvykle v neděli jsme nastoupili na půdě Čakovic s odhodlínám vybojovat další dva body. Od samého počátku jsme šli za svým cílem a již po prvním poločase bylo patrné kam zamíří body. Všichni tentokráte hráli výborně a oproti minulému zápasu proti Spojům zlepšeni o 100 procent. Dnes se dostali na hřiště, krome Lubika, úplně všichni. Díky všem.

Starší žákyně 19:22 (7:11)

V lětošní sezóně je znát omlazení tohoto týmu především v obranných řadách. I tak se ale děvčata (Jindřichová A., Jindřichová P., Krupařová B. a Svobodová) statečně rvala se zkušenějšími soupeřkami. Velká pochvala patří především do brány, kterou hájila Karolína Kábová. Je třeba však i kárat: bohužel, když už se nám v zadních řadách podařilo ubránit a vybojovat balón, často chybou naší špatné rozehrávky nebo špatným zpracováním přihrávky skončil míč opět v rukách soupeře. V útoku se prosadili všechny útočnice a hlavní oporou opět byla Anička „Bohoušek“ Maštalková.

Dorostenky 15:10 (6:6)

Bohužel se opět ukázalo, že zvládneme vyrovnaně hrát pouze jeden poločas. Na začátku druhého poločasu jsme dostali několik rychlých gólů, nezvládli na ně odpovědět a pak se již horko těžko dotahovalo.

3.10.2015

Modřany : Spoje

Starší žáci 27:3 (11:3)

Krásný zápas, ve kterém výborně hrál náš mladý útok (tentokrát bez podpory našeho ranaře Olíka). Je vidět, že kluci v útoku hrát umí a soupeři tak vsítili velký počet branek. Obrana taktéž hrála skvěle a dovolila soupeři propustit jen 3 góly, a to ještě jen v prvním poločase, ve druhém poločase hrála bez újmy (nedostali jsme gól). Mnohé gólové situace soupeře taktéž zastavil náš brankář, který opětovně předvedl pěkný výkon.

Muži 22:18 (11:9)

Bylo krásné podzimní odpoledne, nejlepší čas zahrát si kvalitní národní házenou. Bohužel zůstalo jen u krásného počasí a dnešní výkon, který jsme předvedli,bohužel za moc nestál. Již od prvního písknutí rozhodčího bylo vidět, že naše hra postrádá jiskru, od golmana počínaje, přes neurovnané obranné řady, až po nepřesnou hru útoku. Jediné štěstí bylo, že soupeř přijel v oslabené sestavě a dle mého názoru předvedl velice kvalitní výkon, a bylo veliké štěstí, že body zůstaly doma. Tudiž jediné, co nás může hřát, že se nikdo nezranil a že do příštího zápasu se všichni poučíme z chyb. Holt každý den nemůže být posvícení, po kvalitních výkonech z předcházejících zapasů přišlo první varování a musime si vzít ponaučení. I tak díky všem statečným, a snad příště s lepšími výkony.

26.9.2015

Bakov : Modřany

Muži 13:22

Bez golmana fantastický výkon. Petr - obránce chytal naprosto úžasně, než zjistili, že není golman bylo 5 minut do konce:-) V útoku po hodně tvrdé hře domáci obrany jsme z minima vytěžili maximum a proměnili snad 99% střeleckých přiležitostí. Obrana hrála výtečně. Dnešní vítězství bylo opravdu zasloužené ;-) diky vsem

Mladší koedukovaní 11:8

Vyrovnané utkání, kde hlavními tahouny našeho týmu byli Dan Sanislo a David Jetel. Poločas byl vyrovnaný 4:4. Pak jsme bohužel obdrželi několik branek za sebou a nebyli jsme schopni na to odpovědět.

Mladší žákyně Bakov A - 12:7  Bakov B - 9:20

Z družstva mladších žákyň odešlo do starších několik klíčových hráček a ke všemu se mnoho dalších z dnešních utkání omluvilo. Děvčata tedy vyrážela v dosti okleštěné sestavě.

I tak zvládla v prvním utkáním se silnějším soupeřem zdárně držet krok. V prvním poločase se teprva probouzela a útočnice se nemohly trefit do branky. Do druhého poločasu nastoupilo zcela „jiné“ družstvo. Obrana nepouštěla soupeře do šancí, dařily se rozehrávky od brankařky a útočnice zdárně proměňovaly vydobyté šance. Věřím, že v silnější sestavě Bakov A bez problémů porazí.

Druhý zápas jsme pojali jako trénink pro útok, aby se naučil „tah na bránu“. Hlavní střelkyní byla Jana „Žolík“ Bohumská, která nastřílela 10 branek.

Starší žákyně 22:8

Zatímco z mladších žákyň odešly do starších především útočnice, ve starších nám již zestárla komplet obrana a brankařka. Skrz naši mladičkou obranu velice snadno pronikaly bakovské útočnice. Ikdyž Kája Kábová předváděla v brance neuvěřitelné zákroky a jen její zásluhou jsme nedostali 30 branek, utrpěli jsme debakl. V prvním poločase ke všemu mohly hrát pouze tři útočnice, neboť další dvě dorazily až po zahájení utkání. V průběhu utkání se bohužel zranily dvě hráčky obrany a tak musely útočnice zaskakovat v obraně. Tento rok se ve starších žákyních budeme soustředit především na získání zkušeností a zapracování mladých hráček do týmu.

Dorostenky 13:10

Velice vyrovnané utkání. V poločase byl stav 7:7. Bohužel v druhém poločase přišel obrovský výpadek v útoku a ke všemu se děvčata nechala rozptýlit karamboly některých hráček, které naštěstí nevedly ke zraněním.

19.9.2015

Modřany – Podlázky 19:1 (10:1)

starší žáci

Podlázky mají mladé družstvo, což bylo vidět i na konečném skóre 19 : 1. Na druhou stranu však musím uznat, že soupeřův útok hrál pěknou házenou, kdy předvedl spousty nebezpečných akcí. Jejich slabinou však byla střelba. I v obranných řadách soupeře byl vidět vysoký herní potenciál do budoucna.

Musím pochválit naší obranu, která velice přispěla k takovémuto konečnému výsledku, jelikož bojovala o každý míč, každou soupeřovu rozehrávku a jejím přičiněním vzala soupeři nespočet míčů. Taktéž zmíním mnoho zblokovaných střel. Obrana předvedla skvělou práci.

Brankář? No co vám budu povídat, stačí se podívat na výsledek, kdy dostal jen jeden gól. Matěj alias Boo prostě chytal úžasně a předvedl mnoho neuvěřitelných zákroků. Tento výkon byl prostě neuvěřitelný. No prostě Boo je vynikají brankař.

Do zápasu jsme měli k dispozici 6 útočníků, jednak ty zkušenější, ale i nováčky. V zápase jsme tedy průběžně střídali a točili všechny. Náš útok musí dopilovat větší samostatnost a pohyblivost vůči soupeřově obraně, kdy občas zůstávají stát a nesnaží se více probojovávat mezi obránce a tím získat i více šancí ke střelbě. Na druhou stranu mají velkou pochvalu za dravost pro každý míč. Dohrávají každou situaci do konce a začínají přemýšlet o dění na hřišti. Předvídají, co se asi tak může stát, čímž několikrát získali soupeřův míč.