Jste zde

1. liga žen - PODZIM - hodnocení utkání

Shrnutí skončené ligové sezóny 2011/2012

PODZIM

Do nového ročníku jsme nastupovali po vítězství v kvalifikaci, která proběhla v Modřanské rokli koncem června. Chuť a odhodlání do nového soutěžního ročníku nám pokazil žhář, který v srpnu podpálil naši klubovnu a my tam přišli o zázemí potřebné k odehrání utkání na domácím hřišti. I přes tuto nemilou událost jsme se snažili zachovat ligová utkání v Modřanské rokli a tak jsme obstarali alespoň provizorní sociální zařízení (toalety a sprchy).

Dobruška : Modřany

Vstup do sezóny vyšel na výbornou, když jsme venku v prvním utkání porazili favorizovanou Dobrušku vysoko 19:17. Nikdo tomuto výsledku nevěřil, ke všemu když jsme na toto utkání odjížděli v dosti poslepované sestavě, a hlavně se ptal, kdo u nás nastřílel tolik branek? Byly to naše střelkyně, které se zasloužily o tak důležité body.

Modřany : Hlinsko

V prvním a posléze i posledním domácím utkání nás čekala děvčata z Hlinska, která se opírají především o střelkyni Štěpánku Bonaventurovou. Toto utkání již nebylo tak početné na branky jako to v Dobrušce, o čemž svědčí i poločasový stav 3:3. Druhá půle byla na branky o něco bohatší a stav se zastavil na 8:10 pro děvčata z Vysočiny.

Modřany : Blovice a Modřany : Přeštice

O týden později jsme měli hostit pro nás méně známé Blovice. Bohužel jsme dopoledne zjistili, že máme sice sprchy, ale díky nájezdu zlodějů, především sběračů všeho co by se dalo zpeněžit, nám chybějí v celé vypálené budově kabely. Proto nebylo možné dostát podmínkám v pravidlech a museli jsme na odpolední utkání sehnat jiné prostory k odehrání domácích utkání. Naštěstí nám narychlo vyšli vstříc v Řevnicích, za což jim velice děkujeme. Sobotní zápas s Blovicemi i nedělní s Přešticemi se vrátil opět do starých kolejí, co se počtu branek na utkání týče – 10:12 a 7:11.

Rokytnice : Modřany

Rokytnice – díky rozlosování a přiřazení do moravské části ligy jsme jeli do Rokytnice „na otočku“ .. toto utkání ovlivnila absence několika hráček, které se díky poruše na vozidle nedostavily k utkání. I přes to jsme se o body rvali ze všech sil. Celek Rokytnice je známý útočnou házenou, kterou střelecky táhne Pavla Jurtíková. Poločas byl ještě vyrovnaný, prohrávaly jsme úzkým rozdílem 8:7. Druhá půle byla v podobném duchu, ale čas byl neúprosný a rozhodčí ukončil utkání za stavu 15:13 pro domácí. Určitě by tomuto utkání slušela dělba bodů, ale osud tomu nechtěl.

Modřany : Studénka

Následující víkend jsme hostili hráčky Studénky, tentokrát opět na hřišti v Řevnicích. Střetnutí s tímto soupeřem jsou nevyzpytatelná. Nikdy není jasný favorit utkání. Tentokrát jsme měli od začátku navrch my. Celé utkání bylo v naší režii a po konečném hvizdu rozhodčího se zastavilo skóre na 15:10.

Božkov : Modřany a Tymákov : Modřany

V plzeňském dvoukole nás nejprve hostil celek Božkova. Soupeř, který s námi postoupil opět do ligy z kvalifikace. Všichni máme v živé paměti utkání, které skončilo hubeným výsledkem 4:2 a proto se neočekávala přestřelka. Už poločas 7:2 v náš neprospěch hodně napověděl o tom, kdo si z tohoto utkání odnese vítězství. Celek Božkova má podobný herní profil jako Modřany - obranu sbírající jeden balon za druhým a méně produktivní útok. Tentokráte nás porazila prakticky jediná obránkyně – Martina Půtová, která svým přehledem a čtením hry nedala našemu útok skoro žádný prostor k vytvoření střeleckých šancí. Oproti tomu Tymákovská děvčata produkují útočnou házenou a na jejich půdě jsme se spíše modlili, aby byl konec a výsledek se nezastavil rozdílem o „dvě třídy“ – 19:12.

Krčín : Modřany

Další utkání v Krčíně byla jedna velká katastrofa. Celé utkání jsme se jen útočně trápili a když už jsme se dostali ke střelbě, tak to byla spíš přihrávka. Obrana odrážela útoky soupeřek a zabránila tak většímu debaklu – 11:5 (6:2).

Chomutov : Modřany a Žatec : Modřany

Díky vstřícnosti severočeských celků se další dvoukolo odehrálo na hřištích soupeřů. Utkání v Chomutově mělo obvyklý průběh. Zkušené útočnice domácího celku si již v první půli vytvořily dostatečný náskok ke klidnému průběhu zbytku střetnutí – 18:12. Žatec – celek, který v posledních letech omladil svou sestavu, dokáže zavařit kdejakému soupeři. Tentokrát jsme ale již od začátku utkání tahali za delší konec my a udrželi si vítězství 11.8.

Modřany : Rokytnice

Posledním podzimním utkáním byla předehrávka 16.kola, kdy jsme se opět střetli s Rokytnicí, které jsme měli co vracet. Tentokráte v celé sestavě a na „domácím“ hřišti. Již od začátku bylo jasno, kdo bude pánem na hřišti. Útok se střelecky prosazoval, obrana nedala prostor obávaným střelkyním (bránit až do listí :)) a výsledek 16:10 mluvil jasně.