901 24.8.2014 10,00 Sport klub Náchod - TJ Spartak Modřany 14:12 (8:8)
904 31.8.2014 15,00 TJ Spartak Modřany - Sokol Svinov 13 : 9 (6:6)
907 7.9.2014 10,30 TJ S.Opatovice - TJ Spartak Modřany 12:17 (5:7)
910 14.9.2014 11,00 TJ Spartak Modřany - Draken Brno 9:15 (5:7)
913 21.9.2014 10,30 TJ S. Vracov - TJ Spartak Modřany 17:19 (14:10)
916 28.9.2014 11,00 TJ Spartak Modřany - Sport klub Náchod 14:14 (4:9)
925 4.10.2014 16,00 Draken Brno - TJ Spartak Modřany 10:19 (4:7)
919 5.10.2014 9,00 Sokol Svinov - TJ Spartak Modřany 14:19 (10:9)
922 12.10.2014 11,00 TJ Spartak Modřany - TJ S.Opatovice 13:9 (7:5)
928 26.10.2014 11,00 TJ Spartak Modřany - TJ S. Vracov 17:14 (10:6)

Hodnocení:

Modřany x Opatovice 13:9 (7:5)

Předposlední utkání podzimní části je za námi.. Tentokrát jsme hostily tým z východních Čech – Opatovice nad Labem. Posilněni předchozími vítězstvími byl náš cíl jasný, získat další dva body … utkání začalo celkem opatrně, padalo mále branek a nikdo se moc neprosazoval … Chvíli trvalo než jsme se dostaly do tempa. Do šaten se šlo za poločasu 7:5.

Druhá půle už byla o poznání jiná. Obrana (Duchková, Kšírová a Vilčáková), podpořená výborným výkonem brankařky Jany Broučkové, šlapala na plné obrátky a útok vydobyté šance proměňoval. Povedly se dva krásné trháky, několik pěkných útočných kombinací a když toto všechno sečteme, tak si přičítáme další vítězství za 13:9. Po uplynulých zápasech, kdy Opatovice rozdělují velké brankové příděly jsem čekala větší přestřelku. Utkání řídil rozhodčí Václavek.

Svinov x Modřany 14:19 (10:9)

Nedělním soupeřem pro nás byl ostravský Svinov. Po prvním střetnutí jsme očekávaly zisk bodů. Avšak domácí děvčata byla samozřejmě proti :) Celých třicet minut bylo jak na houpačce, chvíli vedl domácí celek, za pár minut hostující hráčky a takto se to střídalo až do konce prvního dějství. Také jsme ztrácely spousty balonů špatnými přihrávkami. Ke konci půle si vybrala slabší chvilku naše obrana a díky špatné souhře se soupeř na konci poločasu dostal do vedení 10:9.

O přestávce jsme si řekly, že vyhrajeme a cíl byl jasný, uklidnit obranu a pomalu zatěžovat konto domácí brankařky. Do druhé půle jakoby nastoupil jiný tým. Obrana šlapala na plné obrátky, útok proměňoval získané balony a druhá půle byla již v naší režii. Po konečném hvizdu rozhodčího Jezbery z Mostu bylo na ukazateli 14:19. Trochu jsem se v průběhu první půle obávala o výsledek, ale naštěstí jsme v druhých třiceti minutách předvedly, že nám druhá půle sedí a v té rozhodujeme utkání. Prvně jsme se setkaly s lepením, ale bylo znát, že ani domácí děvčata s tím nejsou tak sžitá, protože i ony díky tomu ztrácely balony nepřesnými přihrávkami.

Brno x Modřany 10:19 (4:7)

Po delší době ligové dvoukolo. V sobotu jsme nastupovaly na hřiště Drakenu Brno. Poslední střetnutí bylo veliké zklamání, přeci jen jasná prohra 9:15 mluví za vše. Již po příjezdu na hřiště z nás sršela bojovná nálada a odhodlání tuto prohru vrátit a odvézt si body do Modřan. Od úvodního hvizdu byla k vidění naše psychická převaha, kterou podpořila svou účastí především hostující brankařka. K tomu se připojila výborná hra obrany. První branku v utkání vsítila Hanka Kadlecová, která tím rozjela náš brankostroj :) V prvním dějství bylo k vidění branek pomálu, vypadalo to spíše, že se všichni teprve rozehřívají a nikdo se nepouštěl do větších akcí. Do šaten se odcházelo za stavu 4:7.

Druhá půle se již stala naší exhibicí, dostaly jsme sice tři laciné branky, ale ty spíše naše střelkyně nakoply. Postupem času zatížily soupeřovo konto celkem 19 ti brankami. V dnešním utkání nemohu nikoho vyzvednout, protože všechny hráčky podaly kvalitní výkon. Po konečném hvizdu rozhodčího Jurtíka z Chropyně stálo na ukazateli 10:19.

Modřany x Náchod 14:14 (4:9)

Druhá liga se nám přehoupla do druhého dějství a proto se naším soupeřem opět stal tým z východních Čech – Náchod. Po prohře 14:12 v Náchodě bylo naším cílem strhnout body v dnešním utkání na naší stranu. Bohužel již v úvodu utkání to vypadalo, že ani dnes si body neodneseme. Hostující děvčata opírající se o dvě levoruké střelkyně (Wintrová a Školníková T.) na nás vlítly a během chvilky to vypadalo, že je o vítězi utkání rozhodnuto. Domácí obrana těžko hledala recept na dravé hostující útočnice, které se při svém tahu na branku nedaly zastavit. Oproti tomu si domácí střelkyně vylámaly zuby na hostující brankařce Václavkové Žanetě, která svými zákroky mazala jednu střeleckou snahu za druhou a poločasové skóre se zastavilo na 4:9. Ani nástup do druhé půle nám moc nevyšel a po dvou útokách bylo upraveno na 4:11. Zdálo se, že je o utkání již rozhodnuto. V tu chvíli se zaťala domácí obrana (Vilčáková, Kolářová a Kovaříková Š.), že nenechá soupeřkám již moc prostoru k proměňování šancí a chycení šestimetrového hodu povzbudilo i domácí brankařku Janu Broučkovou. Obrana dávala  útoku jeden balon za druhým, kde se střelecky prosazovala Zuzana Lubovská, která svými střelami přiváděla hostující brankařku k šílenství a pomalu stahovala náskok soupeře. V 15. minutě to bylo jen o dvě branky a k tomu spoustu času k vyrovnání.

V závěru utkání hostující hráčky najednou ztratily přesnost ve střelbě i přihrávkách a i když bylo vyrovnání oddalováno až k úplnému konci, přeci jen na něj modřanská děvčata dosáhla. Po konečném hvizdu rozhodčího měly hostující hráčky možnost strhnou vítězství na svou stranu z trestného hodu. Po neproměněném hodu vypukla domácí radost z remízy 14:14. Po vývoji utkání jsme rádi za vydřený bod. Utkání řídil rozhodčí Jíra z Blovic. Příští týden nás čeká venkovní dvoukolo na Moravě. V sobotní premiéře na hřišti Drakenu Brno a v neděli Sokola Svinov.

Vracov x Modřany 17:19 (14:10)

V dalším utkání druhé ligy žen nás čekal soupeř, se kterým jsme se již před lety potkaly v první lize žen – Vracov. Tehdy jsme se neprezentovaly zrovna přesvědčivou hrou a po zprávě o výhře Vracova v sobotu nad Drakenem Brno jsme nevěděly co máme očekávat od blížícího se utkání. Hned v úvodu nás domácí hráčky zaskočily rychlým nástupem, kdy naše konto obdržených branek rychle narůstalo a jen těžko jsme se prosazovaly přes houževnatou obranu domácích. Deset minut před koncem se začala střelecky prosazovat Radka Kremlíková, která se zasloužila o první zlom v utkání … Poločas se zastavil na pro nás nepříznivém skóre 14:10. Do druhé půle nastoupil úplně jiný tým .. obrana se po pár minutách srovnala s rychlou běhavou hrou domácího útoku a po zbytek utkání nedávala moc šancí ke střele (3 obdržené branky za poločas) .. Oproti tomu se útok chytil vydobytých šancí od obrany a začal dotahovat … ve chvíli vyrovnání bylo již jasné, že utkání dotáhneme do vítězného konce .. už jsme asi více zocelené první ligou a lépe jsme zvládly průběh druhé půle, když soupeř tento obrat v utkání neustál. Dneska to bylo první utkání v této sezoně, kdy můžu říct, že jsme spokojena s naším výkonem .. Všichni bojovaly po celé utkání a ani za nepříznivého stavu nikdy nesklopil hlavu a bojoval dál .. utkání ukončil rozhodčí Aleš Václavík z Jihlavy za stavu 17:19 a my si tak odvezly důležité body.

Modřany x Draken Brno 9:15 (5:7)

Již tradiční soupeř z kvalifikací o první ligu – Draken Brno. Soupeř, kterého potkáváme nejen na zmíněných turnajích o první ligu, tak zimných přípravných utkání. V dnešním utkání jsme očekávaly rychlé přechody a houževnatost ze strany Drakenu. A již od začátku bylo jasné, kdo má větší touhu po vítězství. Již od úvodního hvizdu bylo jasné, že se soupeř lépe popral s mokrým povrchem a kdo je dnes na hřišti pánem. Naše útočnice těžko překonávaly výborně chytající brankařku Brna. Naše útoky byly bezzubé a končily nepřesnou střelbou. Celé utkání doprovázelo větší nasazení hostujícího celku, který byl rychlejší a odhodlanější ve všech směrech a po zásluze si Draken odvezl, troufám si tvrdit, první vítězství v mistrovském utkání – 9:15 proti našim děvčatům. Utkání řídil rozhodčí Bláha z Dobříše.

Opatovice x Modřany 12:17 (5:7)

Dnešní soupeř nás hostil ve sportovním areálu v Pohřebačce, kde bylo letošní vyvrcholení ligových soutěží utkání Čechy x Morava. Dnešnímu utkání oproti minulému víkendu přálo počasí a po celé utkání nás doprovázely sluneční paprsky. Na Opatovicích hrající především s mladšími děvčaty, byl již od počátečního hvizdu rozhodčího Holého Jaroslava, znát respekt z hostující brankařky, kterou podpořila dobře hrající obrana. Branky do naší sítě začaly padat až v druhé polovině prvního poločasu, kdy se podařilo soupeři korigovat na konečných 5:7. Druhá půle byla trochu poznamenána nepříjemným zraněním hostující brankařky, která sice utkání dohrála, ale nebylo v plném nasazení. O to více práce měla obrana, protože soupeř se začal osmělovat a proměňovat vydobyté šance. Pomalu se zdálo, že vyrovná, ale v tu dobu přišla na řadu palebná síla našich útočnic, které předvedly několik pěkných kombinací zakončených přesnou střelou do soupeřovi branky. Opatovice se opírají především o útočnici Barboru Bittnerovou, která zatížila naše konto hnedka devíti brankami.  Konec utkání se dohrával již v klidu, protože o vítězi bylo již rozhodnuto a my si tak odvezly první letošní body z venku za výhru 12:17.

Modřany x Svinov 13:9 (6:6)

V prvním domácím utkání druhé ligy jsme hostily soupeře ze severu Moravy – Svinov. S tímto soupeřem jsme doposud neměly možnost se potkat, leda na nějakém zimním přípravném halovém turnaji. Celek s mladým základem byl pro nás neznámý. Již v prvních minutách utkání byla vidět oboustranná nervozita, které napomáhal kluzký povrh. Proto nebylo překvapením malé množství branek, když do šaten se v poločasu odcházelo za stavu 6.6. Druhá půle byla začala dvěmi rychlými brankami v domácí síti, kde se po roční odmlce představila Marie Dušková. Následovalo několik zákroků domácí obrany, což se projevilo na dalším průběhu hry. Svinov již nestřílel z každé příležitosti, ale snažil si udělat více prostoru k proměňování, což se výborně hrající obraně dařilo eliminovat. Naopak domácí střelkyně se podělily o proměňování šancí a konečné skóre navýšily na konečných 13.9. Utkání řídil rozhodčí Bláha z Dobříše.

Náchod x Modřany 14:12 (8:8)

Do prvních utkání v pilotním ročníku druhé ligy žen nám byl losem vybrána Rubena Náchod. Tým se kterým se potkáme tradičně na zimních turnajích a kvalifikačních turnajích nás hostil na svém přírodním písčitém povrchu. Náchod se opírá především o své levoruké útočnice, které i tentokrát nenechávaly naše konto bez povšimnutí. První půle prvního poločasu byla vyrovnaná a skončila za stavu 8:8. V druhé půli nastal náš tradiční desetiminutový výpadek, který soupeř využil k získání náskoku, který si pohlídal již do konečného hvizdu rozhodčího Šimánka z Krčína.