1. liga žen - JARO - hodnocení utkání

Shrnutí skončené ligové sezóny 2011/2012

JARO

Modřany : Dobruška
Po absolvovaném přípravném soustředění v Řevnicích přichází na řadu jarní část 1.ligy žen. Přišly na řadu rozhodující boje o umístění a ligovou příslušnost. Po dlouhé zimní pauze protkané několika turnaji jsme hostili tým z města F.L.Věka – Dobrušku.  Přijela posilněna vítězstvím ve finále Českého poháru. Po podzimní porážce nám měla Dobruška co vracet a odhodlání východočešek neztratit body bylo znát. Lépe se střelecky prosazovaly než naše hráčky, které těžko nacházely skulinky ke střelení branky. Dobruška si dokonce dovolila poslat na hřiště i mladší hráčky. Ty naše konto již tolik nezatížily a stav se zastavil na 11:16.

Hlinsko : Modřany

Už cesta za děvčaty z Vysočiny – Hlinska byla předzvěstí, že nás nečeká nic dobrého. Díky opravě vozovky a s tím spojené objížďce jsme museli využít čekací dobu, abychom mohli komplet nastoupit k utkání. Bohužel v tomto utkání jsme se spíše trápili, o čemž svědčí poločasové skóre 9:2. Obrana nedokázala ubránit zkušené hráčky Hlinska a často se řešilo dění spíše kolem hry než hra. V druhé půli sice nastal drobný obrat v produktivitě našeho útoku (7 branek), ale na konečném stavu se nic nezměnilo a konečný hvizd rozhodčího znamenal vysvobození za stavu 19:9.

Blovice : Modřany

Plzeňské dvoukolo jsme zahájili na horké půdě Blovic. Toto družstvo se od začátku jara bálo sestupu. V bouřlivé divácké kulise bylo celé utkání vyrovnané. Družstvo domácích bylo oslabeno o zraněné střelkyně týmu a proto dostaly svou šanci mladší hráčky, které se díky respektu nedokázaly tolik prosadit jak herně, tak střelecky. V utkání byla hlavní střelkyní na hostování hrající Zuzana Lubovská, která svými přesnými střelami strhla vítězství na naší stranu v poměru 8:6.  Kdyby Blovicím nechyběly zraněné hráčky, báli bychom se o výsledek!

Přeštice : Modřany

V utkání s Přešticemi byli před utkáním favorizovány hráčky domácího celku. Průběh utkání tomu však neodpovídal. Celé utkání se tahalo s rozdílem jedné nebo dvou branek. Deset minut před koncem se nám podařilo skore vyrovnat. Obavy obou celků o ztrátu obou bodů znamenaly, že se stav do konce utkání již nezměnil a po konečném hvizdu následovala zasloužená dělba bodů za remízu 8:8.

Studénka : Modřany

Na utkání ve Studénce jsme jeli posilněni jasným vítězstvím na domácím hřišti. Průběh utkání však již tak jasný nebyl. První poločas se tahal a byl strohý na branky - 5:4. V druhé půli jsme střelecky úplně odpadli a bylo vidět, kdo je dnes na hřišti pánem. Sice na konci předvedla modřanská obrana dle slov trenéra „perfektní a inteligentní výkon“ a dala svým útočnicím ještě nějaké šance k pozměnění skore, ale na Studénce byla vidět větší bojovnost a chuť po vítězství a to rozhodlo o naší prohře 11:7.

Modřany : Božkov

Konečně domácí utkání hrané v Řevnicích se soupeřem, který je namočený v sestupových vodách. Dnešní utkání mělo rozhodnout o jistém sestupu Božkova. S Božkovem máme střídavé výsledky, jednou vyhrajeme my, podruhé zase Božkov. Tentokrát byla řada na nás a od samého začátku jsme si drželi minimální brankový rozdíl. Hlavní dominantu v utkání tvořila hra obran, když tou šťastnější byla po ukončení hrací doby obrana domácího celku po obdržení pouze šesti branek – 8:6.

Modřany : Tymákov

Pro letošní sezónu náš poslední soupeř z Plzeňska – Tymákov. Družstvo hrající útočnou házenou, propletenou handbalovými prvky. Letošní ročník měl Tymákov výborně rozehrán (po základní části první místo). Dříve byla vzájemná střetnutí s tímto celkem chudá na branky. Letošní ročník již nastavil jiný trend, který byl vidět především dnes. Od samého začátku bylo jasné, kdo si dnes odveze dva body za vítězství. Obrana měla problémy se silově hrajícím útokem a naše útočnice nedokázaly držet střelecky krok se soupeřkami. Konečný hvizd rozhodčího byl vysvobozující, když se skóre zatavilo na velkém rozdílu 14:24.

Modřany : Krčín

Utkání s celkem Krčína na domácím hřišti byla vždy vyrovnaná a dost často končila naším vítězstvím. Před začátkem jsem měla stále v živé paměti podzimní utkání, které bylo jasně v režii Krčínských hráček. V tomto utkání byla k vidění jiná bojovnost, ta znamenala díky střelám Radky Kremlíkové poločasové vítězství 8:6. V druhém dějství se tento brankostroj „porouchal“ a z tak pěkně rozehraného utkání se stal boj o každou branku. Obrana držela loňské mistryně na uzdě a nedávala jim přebytek prostoru k prosazení. Musí se však řící, že na hráčkách Krčína tentokráte ležela jakási nervozita, protože kazily spoustu přihrávek a jejich systémy byly snadno k přečtení pro naše obránkyně. Avšak i přes to se východočešky prosadily vícekrát a uhájily své vítězství nejtěsnějším možným rozdílem v poměru 11:12.

Modřany : Chomutov
Poslední dvoukolo sezóny na domácím hřišti v Řevnicích nás čekaly severočeské celky Chomutova a Žatce. S Chomutovem bývají utkání vždy nevyzpytatelná. Dnes bylo jedno z těch vyrovnanějších. Ikdyž hned první dělovka z ruky Jarky Čihařové nešťastně zranila naši brankařku, dochytala Maruška celé utkání a musí se říci, že precizně. Obrana držela s bývalými mistryněmi z Chomutova krok a náš útok si celkem vychutnával soupeřovu obranu i s brankařkou. Avšak zkušenosti Chomutovských hráček převládly. Tříbrankové vedení, které si vytvořily již v prvním poločase, udržely téměř až do konce utkání. Konečný stav byl z našeho pohledu 11:13

Modřany : Žatec
Žatec – soupeř se kterým se rozhodovalo o postupu do play-off . První poločas vyzněl lépe v náš prospěch. Soupeř si několikrát vylámal zuby na výborně hrající obraně, která dovolila skórovat pouze třikrát. Útočnice přidaly nějakou branku a poločasový výsledek se zastavil na 5:3 v náš prospěch. Role se v druhé půli obrátily. Útočnice nebyly schopné překonat dobře hrající obranu spolu s brankařkou Romanou Černovskou a když za celých 30 minut vstřelil pouze jedinou branku, nedalo se pomýšlet na zisk bodů. Trápení útoku se zastavilo na 6:14 a bylo rozhodnuto, že dnešním utkáním jsme udělali velkou tečku za právě proběhlou sezónou.

Jak zhodnotit uplynulou sezónu? Byl to náročný rok, již v úvodu poznamenaný požárem klubovny, kdy jsme odehráli doma jediné utkání. Díky vstřícnosti týmu z Řevnic jsme získali nové útočiště pro ligová utkání. Patří mu za to znovu a opět velké poděkování. Výsledky byly jako na houpačce, jednou jsme byli nahoře a někdy zase dole. Bohužel častější byla druhá varianta. Tuto ligovou sezónu nás vedl Michal Grepl, který obětoval spousty svého volného času, aby z nás „vytřískal“ to nejlepší co v nás je. Někdy to dalo bohužel hodně zabrat a přes veškerou jeho námahu, to někdy byla marná snaha. Naše hra se vždy opírala o kvalitní obranu, ani letos tomu nebylo jinak. O útoku vím, že umí zahrát slušnou házenou, že na tréninku je schopen pomalu protrhnout sítě, ale v utkání jakoby se vrátil do žákovských let a „strach“ z neúspěchu ho svazuje natolik, že není schopen předvést to nejlepší co v něm je. I přes to bylo vidět několik pěkných výkonů, které byly po zásluze odměněny důležitými bodíky. V průběhu druhé části sezóny, po nesčetném diskutování, jsme si přivzali jednu hráčku na hostování ze Spojů Praha – Zuzanu Lubovskou, která svou účast v našem kolektivu předvedla na výbornou. V několika utkáních rozhodla o našem zisku bodů. Do další sezóny nastoupíme v pozměněné sestavě. V první řadě se s námi rozloučil Michal Grepl, kterému za ty dva roky, ve kterých nás trenérsky vedl, děkujeme.Pozměněná bude trochu i obrana. Přes to všechno věřím, že si v následující sezóně dokážeme, že házenou hrát umíme a budeme se z té hry radovat a i po prohraném utkání si budeme moci říct, jo hráli jsme dobře, ale soupeř byl lepší. S novým zázemím bude  hodně získaných bodů