You are here

Hodnocení OP podzim 2016

22.duben 2017 Čakovice x Modřany

STARŠÍ ZÁKYNĚ A - 6:18

Do jarní sezóny jsme vstoupili s novinkou a tou je rozdělení starších žákyń na dvě družstva A a B. V družstvu A jsou zkušené hráčky, které aspirují na vrchní příčky oblastního přeboru. Utkání s Čakovicemi pro ně byl takový lehký trénink, ikdyž branek jsme měli vsítit víc. Největší problém nám činila v soupeřových řadách Veronika Krupařová ("půjčili" jsme ji soupeři, neboť měl vysokou marodku). Bojovala o každý balón a naše (vlastně i její :)) hráčky jí nedávaly nic zadarmo. Využívala při střele své výšky a trápila naše obranné řady.

 

DOROSTENKY - 10:10

Obrana držela na uzdě houževnaté a průbojné útočnice Čakovic, ale naše útočnice bohužel nedokázaly proměňovat to množství střeleckých šancí, které si vybojovaly. Musíme ještě hodně pilovat střelbu a trestné hody.

 

STARŠÍ ŽÁKYNĚ B - 23:9

V družstvu B jsou nové hráčky a nadějné mladší žákyně. Toto družstvo má slušnou budoucnost, ale bude muset ještě odehrát spoustu zápasů a především v útoku si zvyknout, že to za ně neodehraje Bohoušek, Týnka nebo Klárka :) Hráčkám v útoku chyběl především pohyb a obránkyním zase odvaha :) Opět jsme do řad Čakovicím půjčili Veroniku Krupařovou a ta nám nastřílela 12 branek!

 

DOROSTENCI - 17:23

            Do letošního prvního utkání dorostenců jsme nastoupili v plné sestavě. Jako trenérstvo jsme byli ve velkém očekávání, jak se náš tým předvede v jarní části sezóny. Začneme od branky, kde Matěj Dynda alias Boo předvedl (až na nějaké chybičky) pěkný výkon, který následně i ocenil soupeřův trenér. Naše obrana čelila mladému, avšak o to více dravému a nadějnému útoku Čakovic, který si řídil nejzkušenější hráč z Čakovic – Jára Hora. Jarda předváděl pěkné akce, za které by se nemuseli stydět ani někteří hráči v lize. Jarda naší obraně z počátku pěkně zamotával hlavu a vytvářel si nádherné šance, které většinou gólově zakončoval. Obrana se však posléze více sehrála. Soupeřův útok to měl postupem času stále složitější, aby se prosadil. Navíc v druhém poločase změnila naše obrana taktiku bránění, která (dle plánu) vycházela v náš prospěch. Náš útok nastoupil do zápasu poklidným tempem a snažil se hrát svojí hru. Bylo vidět, že to byl první zápas sezóny, kdy některé šance zbytečně končily mimo branku, případně míč končil na rukách soupeře. Též se někteří naši hráči zbytečně nechali ovládat emocemi, kdy se až nadmíru rozčilovali z kontaktní hry soupeřících obránců. Naši útočníci si však i přes tyto chyby udrželi stejné tempo hry až do konce, což nepochybně rozhodlo v náš prospěch, kdy jsme s neúnavnou pravidelností „vsíťovali“ do branky soupeře jeden míč za druhým. Ještě musím zmínit i výkon soupeřova brankáře (staršího žáka), který pohcytal našim klukům pěknou řádku střel.

 

 23.duben 2017 – STARŠÍ ŽÁCI

Čakovice × Modřany – 6:14

            No. Jak slušně popsat tento zápas. Ač výsledek skončil 6:14, dalo by se říci: utrpěná výhra. Bohužel se kluci hned v úvodu utkání podřadili hře soupeře a takto hráli až do úplného závěru. Na všech našich postech dělali kluci triviální a malicherné chyby, díky kterým jsme ztráceli jeden míč za druhým. Počet špatných přihrávek byl astronomický a nebylo vidět rychlejšího kroku. Na každý gól jsme se nehorázně nadřeli. Tato situace vyhovovala našemu soupeři, který dlouhou dobu s námi držel krok i těsný výsledek (upřímně, kdyby Čakovický kluci tento zápas vyhráli, ani bych se tomu nedivil). Jelikož víme, jak naši kluci umí hrát pěknou a kvalitní házenou, nešlo toto hodnocení (bohužel) napsat jinak.

Mladší žákyně na přátelském utkání mimo soutěž v Louce - 2.10.2016https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14522989_1270642756332282_7150638395678701860_n.jpg?oh=eeba882209e599952635bae78a11caa7&oe=587095FF

V neděli 2.10.2016 jsme vyrazili na sever Čech do Louky u Litvínova. Výlet do Louky nám ukázal mnohé. Natálka může hrát úplně všude, tentokrát si střihla post brankařky a zhostila se ho báječně. Z Terezky nám roste skvělý bek. Eliška zvládne odehrát celý zápas bez střídání a umí vynášet balóny. Nastěnka už se výborně orientuje na brankovišti. Házená se nazapomíná, viď Adélko. Zuzanka se dokáže sama prosadit na brankovišti a dává krásné góly. Markétka nebojí vykročit a vystřelit a dát gól. O Moničce jsme nic nového nezjistili, je to prostě elitní útočnice, která se nebojí vzít odpovědnost na sebe. Díky holky, bylo to moc prima. ☺

1.kolo 10.9.2016
Modřany : Čakovice 
starší žáci
15 : 8 (9 : 3)
 
Na úvod sezóny jsme se utkali se soupeřem z Čakovic. Náš tým, ač z důvodu školních akcí složený v netypické sestavě, sehrál na začátek krásné utkání. 
V bráně nám moc dobře vypomohl úplný nováček, který začal hrát házenou přes prázdniny a navíc hraje jako obránce. Úlohy brankáře se zhostil na výbornou, zanechal klidnou hlavu a vychytal krásný zápas. 
Obrana také hrála pěkně a až na pár výjimek nenechala soupeře předvést nějakou větší akci. Jen upozorním, že na beku si stoupl záložník. Též kluci na obraně soupeři vypíchli nespočet balonů a překazili velký počet soupeřových rozehrávek. 
Do útoku jsme měli 3 kluky doplněné o 2 nováčky. Přesto byla hra útočníků pěkná a mohli jsme si dovolit (na většinu zápasu) nechat hrát právě naši omladinu, která tímto měla šanci získat nějaké ty zkušenosti do budoucna. 
Sestava:
B – Jonáš Sanislo
O – Filip Ryska (bek), Honza JJ Pešek a Mára Jirásek
Ú – Daník Sanislo, Michal Zelenáč Dynda, Jára Štěrba a nováčci Kvído Görtler, Honzík Šulc
 
----------------------------------------------------------------
dorostenci
16 : 21 (8 : 8)
 
Po delší době hráno utkání dorostenců. Stejně jako u žáků, i zde bylo mnoho kluků na školní akci, proto jsme nehráli v plné sestavě. Přesto se kluci vrhli do zápasu s nadšením a nedarovali soupeři nic zadarmo. V prvním poločase si kluci sice nechali soupeře odběhnout na rozdíl 6 branek, ale zanechali klidnou hlavu a předčasný jásot soupeře potrestali vynikající hrou. Těsně před koncem poločasu proto naši dorostenci dokonce vedli 8:7. Soupeři se ještě podařilo vyrovnat a poločas proto končil remízou. 
V druhém poločase se soupeři povedlo rychlím nástupem do hry, naší nepozorností, zbytečnými našimi chybami a také troškou smůly, odskočit na rozdíl 5 branek. Toto brankové manko se nám již nepodařilo stáhnout. Přesto klukům patří pochvala, protože se nevzdali až do konce (i když na některých bylo vidět, že jsou hodně unaveni). Na poprvé proto pěkný zápas.
Sestava:
B – Matěj Boo Dynda
O – Darek Vágner (bek), Honza JJ Pešek, Ryska Filip a nováček Jonáš Sanislo
Ú – Maty Jetel, Olík Andrle, Michal Zelenáč Dynda a Jára Štěrba
 
----------------------------------------------------------------
starší žákyně
7 : 7 (1 : 3)
 
I u starších žákyň jsme utrpěly značné oslabení týmu, kvůli školnímu výletu. Chyběl nám prakticky celý útok a v obraně zůstaly pouze dvě hráčky. Musely tedy zaskočit mladší žačky, které mají nahráno pouze pár desítek minut a ve starších žačkách vůbec nic. Naštěstí pro nás se role tahounů ujaly hned dvě hráčky - v bráně Kája Kábová, která dlouhou dobu držela nulu a v útoku Verča Krupařová, která nasázela 6 branek ze sedmi a to jen kvůli tomu, že se rozstřílela až 10 minut před koncem :) Musím také pochválit "zkušené" obránkyně Péťu Jindřichovou a Beatu Krupařovou, které braly soupeřkám jeden míč za druhým. "Mladší žačky" pak nesmírně překvapily a ukázaly, že v nich máme kvalitní záskok. Ušily si na sebe však bič, neboť předvedly, že když se "zapnou", tak umí :)

----------------------------------------------------------------