You are here

Hodnocení 2.liga

Sezóna 2017/2018

22.4.2018

Blovice x Modřany 13:12

K dalšímu utkání jsme zajížděli do západočeských Blovic. Utkání se hrálo netradičně v neděli od 14:30 hodin. Dubnové počasí zahaleno do letních horkých dnů nám předznamenalo, že to bude těžký boj nejen se soupeřem, ale i sami se sebou. Od začátku utkání se nikdo nepouštěl do velkých akcí. Na hřišti hrály prim obrany včetně brankařek, o čemž svědčí stav v 15. minutě 1:1. Poté následoval náš zkrat a z několika rychlých protiútoků si domácí vytvořily několika brankový náskok, když se stav zastavil na 8:3. Za této situace nastal obrat, který přerušil poločas 8:5. V druhé půli jsme se vrátily k neprostupné hře obrany podporované brankařkou. Útoku se začalo dařit proměňovat vypracované šance které znamenalo vyrovnání na 9:9. Za tohoto stavu se nám již nepodařilo strhnout vedení na naši stranu a pořád jsme museli dotahovat  dvoubrankové vedení domácích hráček. Čas byl ovšem neúprosný a po konečném hvizdu rozhodčího Plačka ze Všenic bylo jasné, že body zůstávají hráčkám z Blovic za výhru 13:12.

15.4.2018

Modřany x Tymákov 16:18

 V prvním utkání jarní části soutěže jsme přivítaly soupeře z Tymákova. Očekávaly jsme v jaké sestavě se k tomuto utkání dostaví, zda nastoupí skoro celé „áčko“.  Už po příjezdu bylo jasné, že v dnešním utkání se o cenné body popereme s námi rovnocenným soupeřem. Utkání začalo v klidném tempu, bylo vidět, že jde o první utkání a nikdo se do větších akcí nepouštěl. Bohužel jsme se ze začátku nemohly střelecky prosadit, v obraně jsme se po zimní pauze spíše sehrávaly a když se na ukazateli zobrazil stav 1:5, nebylo to nijak příznivé. Následně se nám podařilo prolomit střeleckou smůlu a dotáhnout poločasové skóre na 5:5. Do konce poločasu padlo ještě několik branek a poločasové skóre se zastavilo na 9:11 v náš neprospěch. Druhá půle už žádný zvrat v utkání nepřinesla. Tymákovská děvčata si nadále udržovala dvoubrankové vedení, které udržela do konce 16:18. I přes prohru musím říct, že po zimní pauze to bylo příjemné utkání, které se odehrálo bez zbytečného dramatu. Utkání řídil rozhodčí Bláha z Dobříše.

17.9.2017

Modřany x Ejpovice 

 

V druhém letos hraném domácím utkání nás čekal další nováček soutěže, mladý celek z Ejpovic.  Naše sestava byla krapet obměněná, když v brance musela zaskočit útočnice Kovaříková Barbora, obrana neměla možnost střídání (Duchková I, Kolářová, Ondřichová)  a v útoku se představily 4 útočnice (Kremlíková, Lubovská, Kadlecová, Nesnídalová). Pro poslední jmenovanou to bylo první utkání v našich barvách. Už od začátku utkání se nám dařila střelba. Obrana už nám v dnešním utkání předvedla zlepšenou souhru, když sbírala jeden balon za druhým a dávala tak možnosti k proměňování vydobytých pozic. Na děvčatech z Ejpovic byla vidět nezkušenost, ale myslím, že už na jaře nám předvedou jinačí hru. V dnešním utkání záleželo hodně na útoku a na tom jak se mu bude dařit. Naše děvčata v útoku měla dnes střelecké žně a již v průběhu prvního poločasu vytvořila dostatečný náskok, abychom hrály bez nervů.  I přes to, že Barbora Kovaříková v brance měla několik pěkných zákroků, bylo jasné že je třeba stále navyšovat konto soupeře aby nenastal zvrat v utkání. To se nakonec podařilo a po konečném hvizdu rozhodčího Šimice z Božkova bylo na světě  letošní první vítězství  25:17 (14:9).

 

10.9.2017

Chomutov x Modřany 

K nedělnímu utkání jsme si udělaly opět výlet na sever, tentokrát do Chomutova. K utkání jsme odjížděly s vědomím, že je potřeba získat pro nás důležité první body v tomto soutěžním ročníku. Už na začátku utkání bylo jasné, že ani dnes to nebudeme mít jednoduché. Spousty střel končilo zákroky domácí brankařky, která nám v konečné fázi dělala asi největší problém při dosažení branky. Když už jsme se dostaly ke střele,  tak naše nepřesné zakončení eliminovala domácí brankařka. Naše obranné řady společně s brankařkou se letos stále hledají. Byť se snaží co jí síly stačí, ale přeučení záložníka na beka chvilku trvá. Poločasové skóre se zastavilo smírně na 10:10. Po konečném hvizdu rozhodčího Jíry z Blovic bylo jasné, že si oba celky rozdělí body po remíze 16:16.

 

9.9.2017

Litvínov x Modřany 

 

V dnešním utkání nás čekal nováček soutěže ze severu - Litvínov. Od prvních minut ovšem nebylo památky po tom, že by měl soupeř nějaký respekt. Již od začátku utkání bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Naší nově sehrávající se obraně  dělalo problémy zastavit útočné ataky domácích střelkyň, když k tomu  přidáme nepřesné střely často končící na tyčkách domácí  branky, nebylo se čemu divit, když se poločasové skóre zastavilo na stavu 14:8. Do druhé půli jsme šli s odhodláním obrátit pro nás tak nepříznivé skóre, ale rozjetý Litvínov se nám již nepodařilo zastavit a ani se nijak vzepřít.  Po konečném hvizdu rozhodčího Kulta z Chomutova bylo jasné, že body dnes zůstávají na domácím půdě -  18:11. Dnešní utkání se nám nevydařilo, hrály jsme prakticky celé utkání ve třech v útoku bez střídání. Navíc nás prakticky porazila jedna střelkyně – Z. Bilohuščinová ml., která zatížila naše konto nevíce brankami.

 

3.9.2017

Modřany x Blovice

Blovice jsou celek, který je nám známý již z působení v první lize. Utkání začalo výborně, dva útoky a dvě branky v síti soupeře. Bohužel to netrvalo dlouho a hostující hráčky vyrovnaly.  Utkání bylo prakticky celou dobu vyrovnané, i přesto jsme opět tahaly za kratší konec a vždy musely dotahovat. Poločasové skóre se zastavilo na 7:11   ve prospěch soupeře. Ve druhé půli se zlepšila hra obrany, která nedávala moc příležitostí ke klidnému zakončení hostujícím útočnicím. K tomu se prosazovala naše děvčata, ale bohužel byl čas neúprosný a obrat se již nekonal. Po konečném hvizdu rozhodčí stálo na ukazateli 14:16. Utkání řídila Bartáková z Humpolce. Příští víkend nás čeká venkovní dvoukolo, když náš bude s sobotu hostit nováček soutěže Litvínov a v neděli Chomutov.

 

27.8.2017

Tymákov x Modřany

K prvnímu utkání jarní části jsme zavítali na půdu loňského ženského prvoligového vítěze. Už po příjezdu bylo jasné, že to nebude jednoduché utkání, když jsme po zhlédnutí zápisu zjistili, že soupisku obsadilo 90% hráček hrající stabilně první ligu. Bohužel jsme se nemýlili a od prvních minut bylo jasné, kdo bude dnes tahat za kratší konec. Domácí útočnice neměly problém překonat naší obranu a svou přesnou střelbou pečetily své střelecké pozice. Ve chvíli kdy na ukazateli stálo pro nás velice nepříznivých 6:1 se střelecky probrala i naše děvčata. Do šaten se odcházelo za stavu 10:6. Bohužel druhá půle nám nevyšla na žádném postu, i přes naši veškerou snahu se nám již nepodařilo se vzepřít a korigovat konečný výsledek 24:9. Utkání řídil rozhodčí Adámek z Příchovic.

 

 

 

 

 

Sezóna 2016/2017

23.4.2017

Modřany : Vracov 19:17 (8:8)

V prvním jarním utkání jsme přivítali na domácím půdě mladého houževnatého soupeře z Vracova. Utkání začalo pozvolna a padalo pomálu branek na obou stranách. Bylo znát, že se jedná o první jarní utkání, kdy se po zimě obě družstva nejprve musí dostat do zápasového tempa. První půle byla vyrovnaná, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, nikdo se nevytvořil větší náskok a odpovídalo tomu i poločasové skóre 8:8. Ze začátku byla vidět nesehranost našich zadních řad, ale to se v průběhu utkání zlepšilo a bylo to znát v druhé půli, kdy se obraně dařilo eliminovat hostující útočnice. Naše děvčata nastoupila v lehce změněné sestavě, což bylo i ze začátku viditelné na naší hře. Během utkání se naše hra zlepšila a bylo vidět i několik pěkných útočných akcí, ať už se jednalo o ukázkově sehraný systém nebo individuální tah na branku. Druhá půle byla již v naší režii, když jsme si vytvořili až čtyřbrankový náskok, který byl rozhodující. Soupeřky už jen korigovaly konečné skóre na 19:17 v náš prospěch. Utkání řídil Jiří Bláha ze Staré Hutě.

22.10.2016

Vracov : Modřany 19:16 (12:12)

V sobotu nás čekalo poslední venkovní utkání podzimu. Jeli jsme za jediným moravským celkem v naší moravské části druhé ligy žen - Vracovem. Už před začátkem jsme věděli, že to nebude jednoduché utkání. Vracovská děvčata úročí především rychlé přechody, kterými si vytváří jasné střelecké příležitosti. Na Hodonínsko jsme odjeli s kompletním útokem a omlazenou obranou. Na začátku utkání byla vidět nesehranost naší obrany, kterou svými zákroky nedokázala podržet ani brankařka Jana Broučková. Naše konto pomalu narůstalo v náš neprospěch. Pohled na světelnou tabuli za stavu 7:2 nebyl nijak příznivý, ale v tuto chvíli se nám podařilo vzepřít  se tlaku domácích děvčat. Střelecky se probraly naše útočné řady, obrana společně s brankařkou se staly hůře prostupnými. Poločas se zastavil za stavu 12:12 a my jsme doufali v světlejší zítřky. Bohužel přišel opět zkrat jako v Opatovicích. Prvních 15 minut se nám dařilo ještě držet krok, pak už se opět projevil náš tradiční střelecký výpadek a toho využila domácí děvčata, která svými přesnými střelami zatěžovala naše konto. Za druhý poločas jsme dali pouze 4 branky. Po konečném hvizdu rozhodčího Sýkory ze Žatce bylo jasné, že body zůstávají domácímu celku.

Broučková Jana

Schülerová Šárka, Duchková Irena, Ondřichová Iva

Kovaříková Barbora, Kremlíková Radka, Kadlecová Hana, Duchková Zuzana, Lubovská Zuzana 

Škvor Josef, Dušková Marie

16.10.2016

Opatovice : Modřany 19:11 (9:8)

Na východ čech jsme vyráželi s odhodláním oplatit soupeři domácí porážku 14:20. Utkání začalo velice vyrovnaně. Naše obrana celkem rychle našla recept na domácí útočnice a i přes pár nešťastných gólů držela slušné konto. I mladičká záložnice Petra Duchková statečně bojovala s průbojnými útočnicemi a sbírala jeden míč za druhým. Útočnice odměňovaly obranu vstřelenými brankami, ač přitom "dostávaly pěkně naloženo". Především Zuzana Lubovská byla pro soupeře noční můrou. První poločas se nám dařilo držet se soupeřem krok. Pak ale začal druhý! Zamíchali jsme obranou a rázem jsme obdrželi 5 rychlých branek, na které však naše útočnice nedokázaly odpovědět. Obranné řady se sice pak sehrály, ale střelecká impotence bohužel pokračovala i nadále. Zuzaně Lubovské se přestalo dařit a nikdo již nezvládl převzít její roli hlavního střelce. Některé hráčky se více věnovaly rozpačitému výkonu rozhodčího Černého než-li hře. Dostali jsme tedy bohužel ještě více "na prdel" než doma. Po konečném hvizdu svítilo na tabuli i v notýsku rozhodčího skore 19:11 ve prospěch Opatovic. 

Broučková Jana, Markvartová Jana

Schülerová Šárka, Duchková Irena, Duchková Petra, Vilčáková Magdaléna,  

Kovaříková Barbora, Kremlíková Radka, Kadlecová Hana, Duchková Zuzana, Lubovská Zuzana 

Škvor Josef, Čermáková Hana

9.10.2016

Modřany : Podlázky 15:10 (6:6)

Na domácí půdě nás čekalo již druhé střetnutí se středočeským rivalem z Podlázek. Utkání hrající netradičně od 14:30 hodin provázelo chladné počasí, které šlo ruku v ruce s mokrým kluzkým povrchem. Podmínky však byly stejné pro oba celky a záleželo jen na tom, kdo se  s tím lépe popere. Lehkou komplikací pro oba celky byl nalepený balón. Modřanské hráčky si na to dlouho musely zvykat, neboť lepení zatím nepoužívají. Naopka hráčky Podlázek využívaly vosku hojně, ale zase si stěžovaly na nevhodný kluzký míč...

Vstup do utkání byl z obou stran klidný. Zdálo se, že se nikdo nedostal do hry, nepadalo moc branek. Modřany si vytvořily dvoubrankový náskok. Avšak v půlce první půle se probrala i hostující děvčata, která  nám svými rychlými přechody nadělala spoustu starostí. Po dvou vlastních gólech modřanského beka a několika rychlých trhácích byl stav rázem vyrovnaný.  I přes to, že jsme si všichni na začátku řekli jakou střelbu zvolit k překonání podlázecké brankařky, nikdo tuto střelbu nevolil a neni se co divit, když konec poločasu byl smírný 6:6.  V druhé půli jsme očekávali útočný nápor na naše obranné řady.  Ten se dostavil, ale naší zlepšenou hrou při rychlých přechodech soupeře se nám dařilo eliminovat střelecké šance hostujících děvčat. K tomu se probraly i domácí střelkyně a začaly proměňovat získané balony od obrany, kterou svými zákroky podporovala také v bráně hrající Jana Broučková.  Závěr utkání se dohrával již v klidném tempu, kdy jsme si vytvořili dostatečný náskok, abychom se nemuseli obávat o výsledek. Rozhodčí  Váca z Jihlavy konečným hvizdem zpečetil naší výhru 15:10.

Broučková Jana, Markvartová Jana

Schülerová Šárka, Duchková Irena, Kolářová Daniela, Vilčáková Magdaléna,  Ondřichová Iva

Kovaříková Barbora, Klímová Tereza (3), Kremlíková Radka (4), Kadlecová Hana, Duchková Zuzana (1), Lubovská Zuzana (7)

Švor Josef, Dušková Marie

FOTKY

24.9.2016

Náchod : Modřany 26:20 (13:9)

K utkání na východě Čech jsme zajížděli netradičně v sobotu odpoledne. Dnešní soupeř je pro nás tradičním rivalem a výsledky v těchto utkáních jsou jako na houpačce, jednou vyhrajeme my, jindy zase náchodská děvčata. Utkání se hrálo na "pískovišti", které ztěžovalo život oběma družstvům.

Dnes měl navrch domácí celek. Již od začátku utkání bylo jasné, že za kratší konec budeme tahat my. Díky absenci větší části stabilního kádru obrany byla naše hra v obraně děravější než bychom si přáli. Domácí útočnice se lehce prosazovaly na brankovišti a ze svých pozic proměňovaly jednu šanci za druhou. Do poločasu si vytvořily čtyřbrankové vedení 13:9. V poločase jsme změnili obranu a částečně se nám podařilo zastavit střelecké žně soupeře. To ale nemělo dlouhé trvání, a domácí útočnice se začaly opět lehce prosazovat na brankovišti a přesnou střelbou navyšovaly naše konto. Hostující útočnice nezůstávaly se střelbou pozadu. Ale přes veškerou snahu se nám v dnešním utkání nepodařilo stáhnout výsledek na přijatelný rozdíl, kdy by se musela domácí lavička obávat o výsledek. Náchod s přehledem toto utkání dovedl do vítězného konce 26:20. Utkání řídil Šimánek z Krčína. V tomto utkání se nám staly osudným rychlé přechody a jednoduchá hra soupeře v útoku.

Sestava Broučková Jana, Markvartová Jana Schülerová Šárka, Nosáková Zuzana, Ondřichová Iva, Wallischová Michaela

Kremlíková Radka , Lubovská Zuzana (13), Duchková Zuzana(2), Kadlecová Hana (2), Kovaříková Barbora (3)

18.9.2016

Modřany : Opatovice 14:20 (7:8)

V dalším kole jsme na našem hřišti přivítali celek z východočeských Opatovic. Než jsme se probrali, tak nám soupeřky utekli o 4 branky. Po úvodním zaváhání se dařilo vymazat hlavní střelkyni hostí, především z trestných hodů, Barboru Bittnerovou, která byla hlavním tahounem soupeřek. Naopak hlavním střelcem našeho celku se pro první poločas stala Zuzana Duchková, které se dařilo překovávat opatovickou brankářku. Do konce poločasu se nám podařilo stáhnout na jednobrankové manko 7:8. Druhá půle už vypadala výrazně jinak. Opět jsme nějak zaspali úvod a soupeřky začaly navyšovat svůj náskok. Když k tomu přidáme fakt, že si naše útočnice dávají přednost ve střelbě a prakticky není potřeba střílet, tak se není čemu divit, když nastane opět cca 10 minutové hluché místo bez branky. Navíc tři minuty před koncem jsme otevřeli nově zrekonstruovanou dálnici do naší branky a nechali soupeřky absolutně zadarmo nasázet 4 branky a o výsledku v zápasu bylo rozhodnuto. Dnešní dva body si odváží děvčata do Opatovic za výhru 14:20. Utkání řídil rozhodčí Jíra z Blovic.

11.9.2016

Podlázky : Modřany 16:18 (7:12)

K druhému utkání sezóny 2016/2017 jsme vyjeli do Podlázek. Podlázky jsou mladý dravý celek s několika hráčkami hostujícími z Bakova. V minulých utkáních nás vždy potrápil a jednou nás i porazil. Naštěstí pro nás dnes chyběla v sestavě Podlázek Tereza Mališová, hrající velice dobře na postu beka. I díky tomu měly naše útočnice snazší cestu k proměňování vydobytých šancí.
Začátek utkání měl klasický průběh jako všechny ostatní proti tomuto soupeři, přetahovali jsme se o jednobrankové vedení. Pak se nám však podařilo odskočit až na rozdíl 5 branek. Modřanské útočnice předváděly velice sebejistou hru a trestaly každé zaváhání podlázecké obrany. Na druhé straně obrana Modřan v čele s brankařkou Broučkovou nedávala útočnicím soupeře příliš prostoru a tak jsme se v poločase mohli radovat z vedení 12:7.
Hlavním tématem přestávkové porady bylo hlavně nevypustit zbytek utkání a nepřipustit naši tradiční "impotenční čtvrthodinku". V druhém poločase zvedly hráčky Podlázek hlavu a pokusily se o převrat. Několika rychlými akcemi snížily na rozdíl tří branek. Ale naše útočnice nenechaly nic náhodě a ikdyž se musely vyrovnávat s více nalepeným míčem a přesná střelba jim činila drobné potíže, udržovaly Modřany ve vedení. Došlo dokonce i ke střídání v řadách naší obrany, kdy místo zkušené Kolářové nastoupila na halva Zuzana Nosáková, která ještě není ve druhé lize tak vyhraná. 10 sekund před konečným hvizdem se ještě na naši branku střílel pokutový hod. Brankařka Jana Broučková si již mohla útočnici v klidu vychutnat, neboť na tabuli svítilo skore 18:16 v náš prospěch, tudíž dva body byly jasné. Ani šestimetrový hod skore neupravil a i pan rozhodčí Jan Václavek napočítal stejně branek.

Pohledné utkání z obou stran. Spousta rychlých akcí. Naše útočnice zřejmě po prázdninách získaly nové síly a sebevědomí, kterými hýří i na hřišti. Jen tak dál. Jen v obraně je ještě občas zmatek a nejasnosti :)

4.9.2016

Modřany : Vracov 17:16 (9:10)

Podlázky : Modřany 16:18 (7:12)
Nová sezóna pro modřanské házenkářky opět znamená start v nové soutěži. Letos si zahrajeme opět moravskou skupinu s tím, že se utkáme se soupeři dvakrát na podzim a dvakrát jaře. I počet týmů v soutěži se změnil. Z původních šesti týmů hraje v soutěži jen pět celků. V prvním utkání jsme přivítali na našem hřišti celek ze Sokola Vracov. Naše soupeřky přijely v omlazené sestavě v čele s posilou z SK Studénky Terezou Gajdůškovou. Utkání pro nás nezačalo zrovna nejlépe, nedařilo se nám proměňovat šance a nebylo se čemu divit, když jsme celý první poločas prohrávali a museli pořád dotahovat.  Do druhého poločasu jsme nastupovali za pro nás nepříznivého stavu 9:10. Ani začátek druhého poločasu nebyl zrovna ukázkový a díky nepřesné střelbě pro nás znamenal zvýšení vedení Vracova na 9:12. Až v jedenácté minutě druhého poločasu přišel začátek obratu, kdy jsme střelili naší první branku této třicetiminutovky. Když k tomu přičteme úspěšné zásahy obrany a rychlé protiútoky domácích útočnic, které končí za zády hostující brankařky,  tak je nálada hnedka veselejší, protože je srovnáno na 12:12. V tuto chvíli již věříme, že vedení strhneme na naši stranu a dovedeme utkání do vítězného konce, což se nám také podařilo a my si tak připsali první body do letošní tabulky. Utkání řídil Michal Barabáš z Podlázek. Dnešní soupeř se prezentoval  rychlou házenou, která nám zprvu dělala starosti, ale postupem času se nám dařilo najít recept na hru hostujících hráček a zvítězit 17:16. Další kolo nás čeká venkovní utkání v Podlázkách.

 

Sezóna 2016/2017

 

1.5.2016

Podlázky : Modřany 13:14 (9:7)

Podlázky jsou mladé ambiciozní družstvo plné velice dobrých a nadějných hráček. O tom nás přesvědčily, když jsme k nim přijeli na podzim a prohráli zde 15:16 (7:9). I dnes jsme nepřijeli v nejlepší formě a Podlázky se ihned ujaly panování na hřišti. Bohužel po cca deseti minutách byla vyřazena ze hry dobře chytající brankařka Jana Markvartová střelou na obličej. Odcházela s krvavým zraněním. Její nástupkyně Jana Broučková se však nenechala zahanbit a také chytala velice dobře. Ovšem ty nejlepší zákroky si schovala do posledních minut utkání. Obrana, složená z dorostenky Ivy Ondřichové, Šárky Schülerové a nezvykle hrající na „třetím“ Ireny Duchkové, čelila nájezdům podlázeckých útočnic, ale přeci jen jim nechávala dost prostoru ke střelbě. Naštěstí naše útočnice držely se soupeřkami krok a tak nebyl stav v poločase nijak hrozivý – 7:9. V druhém poločase se nám však povedl zvrat. Útočnice Podlázek jakoby o poločase někdo vyměnil, již nebyly tolik střelbychtivé a i to málo, co prošlo na brankařku, bez problémů kryla. Za to naše útočnice se rozstřílely a tak jsme se brzy dostali do dvoubrankového vedení my. Nebyly by to ale modřanské ženy, kdyby se utkání dohrálo v klidu a bez nervů. Ke konci jsme vinou špatných rozehrávek darovali soupeřkám šance na vyrovnání, ty však zničila výborně chytající Broučková. I tak ale měla podlázecká útočnice v ruce možnost vybojovat pro Podlázky alespoň bod za remízu, vlastně dokonce dvě možnosti. Asi 15 s před závěrečným hvizdem byl odpískán trestný hod. Při jeho střelbě sice gól nepadl, ale bek se provinil velice hrubě proti pravidlům – pohl nohou a byl odpískán šestimetrový hod. A teď právě přišla chvíle Jany Broučkové, která bravůrně tento pokutový hod zneškodnila a my se radovali z dvou těžce vydřených bodů. Ráda bych ještě k brankařce vyzdvihla Zuzanu Lubovskou, která nastřílela 10 branek a bojovala celé utkání jako lvice!

24.4.2016

Modřany : Blovice 11:11 (7:4)

Dnešním soupeřem na domácí půdě nám byl Sokol Blovice, který se vyhřívá na první příčce druholigové tabulky. Do dnešního utkání nastoupila v družstvu hostí obměněná sestava, když z pro nás známé sestavy hostí přijela jen malá hrstka hráček. Do utkání jsme lépe vstoupili my. Skoro bych řekla, že nastoupilo úplně jiné družstvo oproti minulému týdnu. Rychlou kombinační hrou se nám dařilo prakticky z každého útok proměnit vydobytou pozici. Oproti tomu domácí obrana předváděla společně s brankařkou Janou Markvartovou pěkný výkon a nedávala blovickým útočnicím prostor k přesnému zakončení. Dokonce jsme si vytvořili šestibrankový náskok, když jsme vedli 7:1 a mohlo se zdát, že utkání bude zcela v naší režii. Tento stav neměl bohužel dlouhého trvání, protože útok si vybral slabší chvilku a hostující střelkyně se dokázaly prosadit přes dobře hrající obranu a do konce prvního poločasu dokázaly snížit na 7:4. Druhá půle byla bohužel v jiném duchu než ta první. Hostující obrana vysunutou až osobní hrou zamotala hlavu domácím útočnicím. Když k tomu přičteme několik ztracených balonů a z toho pár rychlých akcí soupeře není se čemu divit, když na řadu přišlo dotažení soupeře. V druhé půli jsme se střelecky trápili a soupeř po několika shodných akcích našel skulinku v naší obraně. V závěru utkání se podařilo srovnat a blovická děvčata měla možnost strhnout vedení na svou stranu, ale díky přesnému zásahu domácí brankařky byla šance na vítězství na naší straně. Při přerušené hře si vyžádal hostující celek oddechový čas. Po návratu na hřiště už nezbylo moc času k poslední akci a tak bylo po zásluze mezi družstva rozděleno po bodu za remízu 11:11. Dnešní utkání bylo jak na houpačce, na začátku jsme jasně ovládli hřiště, poté přišel útlum, v druhé půli se bojovalo, ale po pohodě ze začátku prvního poločasu nebylo ani památky a v závěru jsme se pomalu obávali o výsledek. Celé utkání provázelo chladné aprílové počasí, které doprovázelo občasné sněžení, proto je hlavní, že se nikomu nic nestalo. Utkání řídil rozhodčí Váca z Jihlavy

Sestava:

Markvartová Jana, Dušková Marie

Schülerová Šárka,Vilčáková Magda, Duchková Irena, Kolářová Daniela,

Kremlíková Radka, Čermáková Hana, Kadlecová Hana, Duchková Zuzana, Kovaříková Barbora

Škvor Josef

16.4.2016

Modřany : Tymákov B 10:18 (4:11)

K druhému utkání jarní části jsme v Modřanské rokli přivítali celek Sokola Tymákov. Jedná se o celek, který se skládá buď z bývalých hráček první ligy a nebo současně hrajících hráček první ligu. Utkání začalo se zpožděním. Hrálo se za velice chladného a deštivého počasí.

Už od prvních minut bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Do naší sítě až zbytečně hladce padala jedna branka za druhou. Oproti tomu na první střelu, která by pronikla za záda tymákovské brankařky, jsme čekali až do desáté minuty. Proto se nebylo čemu divit, když jsme poločas zakončili za velice nepříznivého stavu 4:11. Druhá půle probíhala v podobném duchu jako ta první. Sice se nám podařilo zlepšit obranou hru, ale i tak to nestačilo. V dnešním utkání jsem od prvních minut viděla dva zcela rozdílné celky: hostující celek sršel energií a svou rychlou kombinační útočnou hrou si lehce vytvářel střelecké pozice. Obrana se mohla snažit seč chtěla, ale nestačilo to. Oproti tomu domácí útočnice působily odevzdaně a nekombinační stojatou hrou se jen těžko prosazovaly přes hostující obranu. Když se toto všechno sečte, není se čemu divit, když po konečném hvizdu rozhodčího Jana Málka z Raspenavy stálo na ukazateli konečných 10:18.

Sestava:

Markvartová Jana, Dušková Marie

Schülerová Šárka,Vilčáková Magda, Duchková Irena, Kolářová Daniela, Kšírová Magda

Kremlíková Radka, Čermáková Hana, Kadlecová Hana, Klímová Tereza, Duchková Zuzana, Kovaříková Barbora

Škvor Josef, 

10.4.2016

Modřany : Plzeň – Újezd 12:8 (5:4)

Po zimní přestávce, kterou proťalo několik přípravných halových turnajů, nás čekalo první jarní utkání. V chladném počasí a na mokrém povrchu jsme přivítali soupeřky z Plzně – Újezda. Tento mladý tým hrál od začátku jinak než jsme zvyklí, nepouštěl se do nějakých větších akcí a ztuha si tvořil střelecké příležitosti. Když už se útočnice Plzně dostaly ke střelbě, tak se jim lepila smůla na paty v podobně nespočtu nastřelených tyčí. Také brankařka domácího celku Jana Broučková mařila jejich snahu, do devatenácté minuty držela čisté konto. Naopak domácí útočnice pozvolna zatěžovaly konto hostující brankařky a vytvořily v polovině první půle náskok 5:2. V závěru druhé části prvního poločasu si však vybraly horší chvilku, do konce poločasu se jim nepodařilo skórovat. Toho využila děvčata z Plzně a zkorigovala poločasové skóre na 5:4. Začátek druhé půle byl nadále vyrovnaný a až v závěru se podařilo Modřanům díky několika pěkným rychlým akcím odskočit na konečných 12:8. Utkání řídil Jiří Bláha z Dobříše.

Sestava:

Markvartová Jana, Broučková Jana

Vilčáková Magda, Duchková Irena, Kolářová Daniela, Kšírová Magda

Kremlíková Radka, Čermáková Hana, Kadlecová Hana, Klímová Tereza, Lubovská Zuzana, Duchková Zuzana, Kovaříková Barbora

Škvor Josef, Dušková Marie

25.10.2015

Most x Modřany 12:16 (7:8)

K poslednímu podzimnímu utkání mířila naše cesta do severočeského Mostu. Zde nás čekalo druhé utkání proti tomuto soupeři, v prvním jsme vyhráli 13:9. Chladné počasí sportovní atmosféře nepřidalo. Již před utkáním bylo jasné, že obávaná útočnice, která při domácím utkání zaskočila v bráně, bude dnes hrát v útoku. Začátek utkání patřil nám, hned z prvního útoku se nám podařilo skórovat. Utkání řídil rozhodčí Jan Malý z Klášterce nad Ohří, který nechával více jak dlouhou výhodu a zbytečně nechával hru dojít do tvrdších faulů. Šlo především o zákeřnou hru již zmiňované útočnice, která se při kontaktu s obranou oháněla po obránkyních a především nebezpečnou střelbou v oblasti hlavy ohrožovala i brankařky. Po celou dobu prvního poločasu jsme vedli převážně o dvě branky. V poločase byl stav pouze o jednu jedinou branku 7:8 a zdálo se, že bude utkání ještě velice napínavé. Do druhé půli jsme vyměnili brankařku a změnili způsob obrany. Tento méně kontaktní způsob obrany nesl kýžené ovoce a domácí útočnice neměly již tolik možností ke střelbě. Naopak naše děvčata zjednodušila hru a dostala se tak jednodušeji ke střelbě. I přes chvilkový výpadek, a několik pěkných zákroků domácí brankařky, se dařilo zatěžovat konto domácího celku. Po konečném hvizdu rozhodčího bylo jasné, že body povezeme do Modřan za výhru 16:12. Dnešní výhra pro nás znamená přezimování na třetím místě.

Sestava:

Markvartová Jana, Broučková Jana

Schülerová Šárka, Duchková Irena, Kolářová Daniela, Ondřichová Iva

Kremlíková Radka, Čermáková Hana, Kadlecová Hana, Klímová Tereza, Lubovská Zuzana, Duchková Zuzana

Škvor Josef, Dušková Marie

18.10.2015

Modřany x Podlázky 16:8 (6:4)

V sychravém počasí provázeným dešťovými přeháňkami jsme přivítali na domácí půdě celek z Podlázek. Dnešnímu soupeři jsme měli co vracet, když jsme u něj prohráli 16:15. Do branky jsme vytáhli „černého koně“ - Marušku Duškovou. Avšak začátek utkání byl z našeho pohledu nevydařený, během chvilky jsme prohrávali 0:3 a vypadalo to skoro beznadějně. Domácí střelkyně se ze začátku trápily a nevedlo se jim prostřelit hostující obranu. Zvrat nastal po dvacáté minutě, kdy se nám podařilo skórovat a pomalými krůčky navyšovat své střelecké sebevědomí. Do šaten se odcházelo za příznivého stavu 6:4. Druhá půle byla již v naší režii. Soupeřky se jen těžko prosazovaly přes dobře hrající obranu ve složení Kšírová, Duchková a Vilčáková. Poslední jmenovaná „drtila“ psychiku podlázeckých útočnic, když nespočet střel končilo v jejich neúprosných blokách. Oproti tomu navázala i domácí děvčata na konec poločasu, kdy postupně zatěžovala konto mladého celku z Podlázek. Po konečném hvizdu rozhodčího Šimice z Plzně bylo jasné, že dnes body zůstanou doma a my se můžeme těšit na příští týden, kdy nás čeká poslední utkání podzimu na půdě severočeského Baníku Most.

Sestava:

Dušková Marie, Markvartová Jana

Duchková Irena, Kšírová Magdalena, Vilčáková Magdaléna, Kolářová Daniela

Kremlíková Radka, Čermáková Hana, Kadlecová Hana, Klímová Tereza, Duchková Zuzana, Lubovská Zuzana

Škvor Josef

Soupeř napsal

11.10.2015

Blovice x Modřany 19:15 (9:8)

V krásné nedělní odpoledne jsme nastupovali k utkání proti Blovicícm na jejich domácí půdě. Poslední utkání s nimi jsme doma prohráli 12:17, měli jsme jim tedy co oplácet.

Bohužel jsme však dorazili v nezcela kompletní sestavě. Do útoku chyběla Tereza Klímová a zraněná Radka Kremlíková, v obraně pak Daniela Kolářová a Magdalena Kšírová. V obraně jsme tedy nastoupili v dosti provizorní sestavě Duchková, Schülerová, Vilčáková. Tato obrana vinou nesehranosti příliš nepodporovala dobře chytající Broučkovou v brance, ale útočnice proměňovaly vydobyté šance a tak se dařilo držet se soupeřem krok. Do druhého poločasu jsme nastupovali s optimismem. Naše předsevzetí „ať nám neutečou“ však brzy vzalo za své. V obraně vznikaly nehorázné díry a především útočnice si zas a znovu vybraly svou „impotentní čtvrthodinku“. Rázem jsme prohrávali o 5 branek. Došlo i ke změně obrany, což na chvilku vylepšilo hru a stáhli jsme na rozdíl pouhých dvou branek. Ke konci jsme otevřeli obranné řady, kvůli snaze získat co nejrychleji míč, neboť dle ukazatele jsme prohrávali již o 4 branky. Jak jsme se později dozvěděli, stav na ukazateli byl chybný. Po závěrečném hvizdu svítil na ukazateli stav 21:15 ve prospěch domácích, ovšem rozhodčí Adámek měl stav jiný 19:15.

Sestava:

Broučková Jana, Markvartová Jana

Duchková Irena, Schülerová Šárka, Vilčáková Magdaléna, Jindřichová Iva

Duchková Zuzana, Kremlíková Radka, Čermáková Hana, Kadlecová Hana, Kovaříková Barbora, Lubovská Zuzana

Škvor Josef

4.10.2015

Modřany x Tymákov 17:20 (10:10)

V neděli od čtyř hodin jsme na domácí půdě přivítali soupeře z Tymákova. Minulé utkání na soupeřově poli skončilo nerozhodně 14:14. Do dnešního utkání nastoupila v řadách soupeře širší a silnější sestava než posledně, a proto se očekávalo ještě vyrovnanější utkání. Již od prvních minut bylo jasné, že dneska diváci uvidí spousty branek. Branky padaly do obou sítí a byla vidět pěkná útočná házená. Celé utkání provázelo nasazení, které jsem letos viděla prvně. Poločas končil smírně 10:10. Druhá půle probíhala v podobném duchu. Obrana získala v rychlém sledu za sebou několik balónů, které dokázal útok proměnit a získat tak pro nás vedení o tři branky 14:11. Pak bohužel přišla slabší chvilka pro naše útočnice, kterým začala činit problémy hostující brankařka Kuglerová. V závěru utkání svůj celek velice podržela a nedala moc šancí domácím střelkyním ke skórování. Toho využila tymákovská děvčata! Trpělivou hrou se dostala přes dobře hrající obranu do střeleckých šancí, které s přehledem proměňovala a vytvořila si tříbrankový náskok, který si v závěru již nenechala vzít. Tento stav přetrval do konce utkání a po konečném hvizdu rozhodčího Miroslava Berana z Bakova nad Jizerou bylo jasné, že dnešní body putují do Tymákova po naší prohře 17:20.

Sestava:

Broučková Jana, Markvartová Jana

Kšírová Magdaléna, Vilčáková Magdaléna, Duchková Irena, Schülerová Šárka

Lubovská Zuzana, Kremlíková Radka, Čermáková Hana, Kadlecová Hana, Klímová Tereza, Duchková Zuzana

Škvor Josef

26.9.2015

Plzeň Újezd x Modřany 18:23 (11:12)

S dnešním soupeřem jsme se střetli netradičně v sobotu od 17.00 hodin. Bylo to naše první vystoupení na půdě Plzně Újezd. Čekal na nás mladý celek skládající se převážně z dorostenek. Začátek utkání byl pro nás hektický. Moc jsme se přizpůsobili jejich hře a díky tomu si soupeř vytvářel střelecké šance, které s přehledem proměňoval. Po námi vybraném oddechovém čase jsme se v obranných řadách srovnali a začali hrát svou hru. Soupeřky neměly již tak lehký průchod k naší brance .. Oproti tomu se celkem lehce prosazovaly naše útočnice. Do šaten se odcházelo za stavu 11:12 v náš prospěch. Do druhé půle jsme vystřídali brankařku (do branky šla Marie Dušková). Trochu jsme tak zastrašili domácí střelkyně. Ty začaly rozehrávat tresty, ipřesto že v prvním poločasu z nich bez problémů skórovaly. Obrana šlapala jak má a do útoku odevzdávala jeden balon za druhým. Naše útočnice předváděly velice pohledné akce a zakončovaly je úspěšnou střelbou. Naše skóre tak narůstalo. Začátek druhé půle byl ještě vcelku vyrovnaný, ale ve chvíli kdy se nám podařilo odskočit na rozdíl tří branek, bylo jasné, že dnešní body poputují do Modřan. V závěru bylo utkání již jasně v naší režii. Když rozhodčí Baumruk zpečetil konečným hvizdem naši výhru, stálo na ukazateli 18:23.

Sestava:

Markvartová Jana, Dušková Marie

Kolářová Daniela, Duchková Irena, Schülerová Šárka

Kremlíková Radka, Čermáková Hana, Kadlecová Hana, Duchková Zuzana, Lubovská Zuzana, Klímová Tereza

Fotky

20.9.2015

Modřany x Most 13:9 (7:6)

V dalším kole zavítal do Modřanské rokle tým ze severu – Baník Most. S Mostem jsme se několikrát střetli při kvalifikačních bojích do první ligy a také před několika lety u nás hrál mimo soutěž oblastní přebor. Dnes ale dorazil zcela jiný tým. Z těch proti kterým jsme hráli bylo minimum, obávaná útočnice stála v bráně a přibylo několik nových mladých hráček. Začátek utkání byl vlahý a padalo málo branek. První se prosadil hostující celek. V zápětí se nám podařilo vyrovnat a postupně jsme navyšovali. Vydobytý náskok se nám nedařilo navyšovat, čehož využil soupeř a stále nás dotahoval. V poločase jsme vedli tím nejtěsnějším rozdílem 7:6. Druhá půle byla na branky ještě chudší. Po počátečních chybách v našich řadách se podařilo hostujícímu celku vyrovnat na 8:8. Tento stav nám vydržel dlouhých 15 minut. Utkání se začalo lámat až na konci druhého poločasu. Po zlepšení hry obrany a pěti bloky v řadě Magdalény Vilčákové byly útočnice z Mostu zoufalé. Toho využila naše děvčata a začala proměňovat své šance. Po konečném hvizdu rozhodčího Šimiceho bylo rozhodnuto, že body zůstanou dnes doma za výsledek 13:9. Příští víkend hrajeme netradičně v sobotu, tentokrát na půdě Plzně – Újezd.

Sestava

Broučková Jana, Markvartová Jana,

Duchková Irena, Schülerová Šárka, Kšírová Magdaléna, Vilčáková Magdalena, Kolářová Daniela,

Kadlecová Hana, Kremlíková Radka, Lubovská Zuzana, Čermáková Hana, Duchková Zuzana, Klímová Tereza

Škvor Josef

Hodnocení soupeře

Sportovní listy napsaly

Fotky

13.9.2015

Podlázky x Modřany  16:15 (9:7)

V neděli po poledni nás čekal nám známý celek TJ Sokol Podlázky. Už před zápasem jsme věděli, že se jedná o mladý rychlý celek, který by nám mohl činit potíže při rychlých přechodech. Celá první půle byla vcelku vyrovnaná, ale stále jsme tahaly za kratší konec my, když jsme pořád dotahovaly. Chyběl nám náboj a hrály jsme se sklopenou hlavou jako bychom byly na hřišti jen fyzicky. Na každou střelu jsme celkem nadřely. Druhá půle oproti tomu vypadala úplně jinak .. Byť jsme dostávaly branky, tak byla vidět bojovnost a větší chuť po vítězství. Zlepšila se obrana a dávala útoku jeden balon za druhým. Útok se své šance zhostil jak se má a dokázal stáhnout čtyřbrankové manko a Podlázky tak znervózněly a obávaly se o výsledek. Nakonec se štěstí přiklonilo k domácímu celku a ten si v závěru vybojoval dva body za nejtěsnější vítězství 16:15. Utkání řídil rozhodčí Adámek z Příchovic. Další víkend nás čeká doma proti celku z Mostu.

fotky naleznete na www.mery71.rajce.idnes.cz

fotky od soupeře www.nhpodlazky.rajce.idnes.cz

 

Sestava

Broučková Jana, Markvartová Jana

Vilčáková Magdaléna, Duchková Irena, Kolářová Daniela, Kšírová Magdalena, Holubová Hana

Čermáková Hana, Kadlecová Hana, Kremlíková Radka, Lubovská Zuzana, Duchková Zuzana

Škvor Josef

6.9.2015

 

Modřany x Blovice  12:17 (7:9)

Nedělním soupeřem nám byl celek ze západu Čech – TJ Sokol Blovice. Jde o celek, který ještě v loňském ročníku hájil prvoligové barvy a tak se očekávalo těžké utkání. Již od začátku bylo vidět vyrovnané utkání. Branky padaly na přiměřeně na obou stranách a nikdo se nedostal do většího vedení. Po poločase 7:9 jsme nevstoupily do druhé půle moc šťastně. I přes dvoubrankové manko nebylo nic ztracené. Již v loňském ročníku jsme dokázaly, že umíme obracet i takřka prohraná utkání v druhé půli. Bohužel tento trend se nekonal, protože jsme obdržely několik rychlých branek na které jsme nedokázaly odpovědět a když se přidá patnáctiminutovka střelecké „impotence“ tak bylo o utkání takřka rozhodnuto. Ke konci se nám podařilo ještě vytvořit si několik střeleckých příležitostí a zkorigovat tak konečný výsledek 12:17. Utkání řídil Jaroslav Bešta z Plzně – Újezd.

Sestava:

Makrvartová Jana, Dušková Marie

Schülerová Šárka, Vilčáková Magdaléna, Kolářová Daniela, Ondřichová Iva, Duchková Irena

Čermáková Hana, Kremlíková Radka, Duchková Zuzana, Kadlecová Hana

Škvor Josef

Mery

Hodnocení soupeře

 

29.8.2015 

Tymákov x Modřany  13:13 (7:6)

 Poslední srpnový víkend nás čekal nový soupeř z Tymákova. V prvním kole hrál Tymákov s mladým týmem z Podlázek nerozhodně 12:12. Celý zápas provázelo úmorné vedro. Po nastoupení soupeře jsme zavzpomínaly na pár let zpět, kdy jsme se s několika soupeřkami potkávaly v první lize nebo jako děti v dorostenecké kategorii.

Utkání začalo pozvolna .. branek příliš nepadalo a na soupeři bylo vidět, že tuto soutěž hraje pro radost. Nebyla vidět žádná zákeřná hra obran a celé utkání provázela pohoda. Problém nám dělala především bekyně, která hrála dva metry v brankovišti a stíhala tak obíhat celé brankoviště. I přesto se dařilo překonávat obranu. Do šaten se odcházelo za stavu 7:6 a stále bylo otevřené ke komu poputují body za vítězství. Začátek druhého poločasu pro nás nebyl dobrý, během chvilky nám soupeř po neshodách v obraně odskočil na rozdíl tří branek. Nenechaly jsme se zaskočit a v zápětí vyrovnaly. Poté byla z naší strany bohužel trochu „okurková sezóna“. Nedařilo se překonat domácí brankařku a naopak domácí útočnice se střelecky prosazovaly. Závěr utkání již tradičně přinesl nějaké to drama, kdy se bojovalo o každý balon. Tymákov měl sice výhodu jednobrankového vedení, ale nám se podařilo před koncem vyrovnat. V posledních vteřinách se již žádný zvrat nekonal a po konečném hvizdu J. Holého se odcházelo ze hřiště smírně 13:13. Příští týden nás čeká na domácí půdě celek exligových Blovic. Hraje se v neděli v 16:00 hodin.

Sestava

Broučková Jana, Sedláková Tereza

Vilčáková Magdaléna, Schülerová Šárka, Duchková Irena, Kšírová Magdalena, Kolářová Daniela

Kadlecová Hana, Kremlíková Radka, Duchková Zuzana, Čermáková Hana

Škvor Josef

 

Mery