Jste zde

Hodnocení 2.liga žen jaro 2015

Co dodat k uplynulé sezóně? Řekla bych, že tato soutěž byla jako stvořená pro náš celek. První liga je pro nás velkým soustem, oblastní přebor zase jako „trénink“. V pilotním ročníku ženské druhé ligy jsme se prvně střetly s týmy Opatovic a Svinova. Oba celky jsou složeny z mladých nadějných házenkářek, pro které je druhá liga důležitá pro získání zkušeností. Dalšími již tradičními soupeři byl Náchod, Vracov a Draken Brno. Se všemi těmito celky jsme měly vyrovnaná utkání a taktéž se jedná o celky co si již zahrály a nebo se pokoušely získat prvoligovou účast. V této sezoně jsme si vytvořily opět zdravý apetit po vítězství a bylo to i vidět. V náš prospěch hrála i řada zkušeností z bojů v první lize a dokázaly jsme obrátit utkání, které se zdála již jasně prohraná. V průběhu těchto klání se z nás stalo družstvo druhých poločasů. Po prvním ročníku druhé ligy se můžeme pyšnit prvním místem, které znamená automatický postup do první ligy. Dříve jsme kvůli této soutěži absolvovaly kvalifikační boje, ale letos jsem již dospěly k závěru, že budeme spokojenější v druhé lize a tak je jen otázka času v jaké části druhé ligy se ukážeme v následující sezoně.

Modřany x Vracov 18:12 (9:7)

V rámci oslav 75 let založení modřanského házenkářského oddílu se hrálo přeložené utkání Modřany : Vracov. V horkém a dusném počasí jsme neviděli příliš pohlednou házenou. Domácí hráčky jakoby byly svázané nezvykle velkou fanouškovskou základnou a hráčky hostí byly zřejmě unavené z dlouhé cesty.  Útočnice Vracova si ani tak nevytvářely šance, jako spíš využívaly chyb, které vznikaly z přílišné horlivosti naší obrany. Těchto chyb však bylo minimum a ke všemu byly vymazávány skvělým výkonem brankařky Jany Broučkové. Takže za první poločas jsme inkasovali pouze 7 branek. Naše útočnice notnou chvíli hledaly recept na hostující brankařku, ale do konce poločasu se jim dokonce podařilo dosáhnout střídání brankařek. Poločas byl v náš prospěch 9:7.

V druhém poločasu jsme si stále komplikovali cestu k vítězství špatnou míčovou technikou, avšak na soupeři byl vidět větší a větší úbytek fyzických sil. Dokonce se v útočných řadách Vracova objevily i hráčky původně z obrany. I přes tyto nešvary, bylo vidět několik pěkných rychlých akcí na obou stranách. Náš útok si udržel výkonnost z prvního poločasu a konečný stav utkání byl 18:12.

Sestava

Broučková Jana, Markvartová Jana,

Schülerová Šárka, Duchková Irena, Kolářová Daniela, Vilčáková Magdaléna,

Kadlecová Hana,  Čermáková Hana, Duchková Zuzana, Kremlíková Radka, Klímová Tereza, Lubovská Zuzana

Modřany x Opatovice 9:9 (4:4)

V neděli nás čekalo předposlední utkání soutěžního ročníku hrané na domácí půdě  proti děvčatům z Opatovic nad Labem. Na první branku se čekalo až do šesté minuty, kdy jsme se dostali do vedení. Následně byla přidána další a to bylo zase na nějaký čas z našeho pohledu vše. Soupeři se podařilo  srovnat a ve vyrovnaném tempu se dohrál zbytek prvního dějství. Na Opatovicích byla  vidět větší fyzická síla, a proto se není čemu divit, že se lépe vyrovnaly s horkým dnem.  Oproti tomu se mohou domácí děvčata spolehnout na své zkušenosti. Moc branek již diváci neviděli a do šaten se odcházelo za smírného skóre 4:4. Od druhé půle jsem očekávala zvrat v utkání. Přeci jen se o nás dá říct, že jsme tým druhých poločasů. To se bohužel dnes nepotvrdilo. Nepodařilo se nám odskočit a vytvořit si tak rozhodující náskok. Naproti tomu se probrala hostující děvčata, která si vytvořila v rychlém sledu tříbrankové vedení a zdálo se, že bude rozhodnuto. Po změně v domácí obraně si již žádné šance hostující útočnice nevytvořila a nám se podařilo v samotném závěru srovnat na konečných 9.9.  Utkání řídil rozhodčí Václavek. Dnešní utkání pro mě jako pro diváka bylo zklamání, čekala jsem  že na domácí půdě mladý celek přehrajeme bez sebemenšího zaváhání. Bohužel mi přišlo, že útlum z minulého víkendu nadále pokračuje. Uvidíme v sobotu, zda se probereme a převálcujeme posledního soupeře v tomto soutěžím ročníku ze Sokola Vracov. Dalo by se říct, že je rozhodnuto, když máme jasné první místo, ale neměli bychom usínat na vavřínech a předvést, že házenou ještě hrát umíme.

Sestava

Kadlecová Hana,  Čermáková Hana, Duchková Zuzana, Kremlíková Radka, Klímová Tereza, Vacková Dagmar

Svinov x Modřany 14:12 (9:4)

Nedělním soupeřem byl soupeř z Ostravy – Svinova. Družstvo které se skládá převážně z mladých hráček.  Už v samém úvodu utkání bylo jasné, že toto utkání bude pro nás velice náročné. Mladé hráčky Svinova plné energie na nás již od začátku vlítly. Sice se nám v úvodu dařilo střelecky odpovídat na obdržené branky, ale bohužel tentokrát si vybrala slabou chvilku obrana společně s brankařkou a nedokázala zabránit proměňování šancí domácích. V zápětí se přestalo dařit i hostujícím útočnicím, které těžko hledaly střeleckou mušku a jen rozchytávaly domácí brankařku, která neměla moc problémů s jednoduchou střelbou.  V závěru první půle jsme po rychle obdržených brankách vystřídaly brankařku a doufaly, že změna přinese kýžené ovoce. Bohužel ani změna nezaznamenala zastavení přísunu branek do naší sítě a do šaten jsme odcházeli za stavu 9:4. Zdálo by se, že je za tohoto stavu po utkání, ale již z minulosti víme, že jsme tým druhých poločasů a že stále není nic ztraceno. Zlepšenou hrou obrany společně s brankařkou jsme dávaly v šanc jeden balon za druhým a částečně se dařilo proměňovat. V dnešním utkání pro nás byl největší problém se prosadit proti domácí brankařce Zelezníkové,  byla na nás vidět i únava a domácí hráčky měly dneska větší chuť po vítězství, což rozhodlo tento duel. Přes veškerou snahu se nám nepodařilo snížit rozdíl v druhém dějství na méně jak dvě branky a bylo rozhodnuto, že dnes body zaslouženě zůstanou u domácího celku po prohře 12:14. Utkání řídil Jiří Cedidlo.

Sestava

Broučková Jana, Dušková Marie

Schülerová Šárka, Duchková Irena, Wallischová Míša, Kuchtová Marta

Draken Brno x Modřany  5:14 (4:5)

Víkendové dvoukolo pro nás začalo již dopoledne,  díky srazu na hlavním nádraží, netradičně. Díky dobré dostupnosti z nádraží a přímé trase jsme si zavzpomínali na dětská léta a jeli na moravská klání vlakem. Přeci jen na dálnici D1 se dá spolehnout hlavně na to, že se nestane, že by člověk projel celou cestu bez nějakého zádrhelu. Brno nás přivítalo krásným slunečným počasí, které se při výstupu ze šaliny změnilo v deštivou průtrž. Do utkání jsme nastoupili se změnou na obraně, kde místo tradičních postav okusila svou premiéru v druhé lize Marta Kuchtová a na chvilku i Míša Wallischová, které se za svůj výkon nemusí rozhodně stydět. První půle byla opět co se počtu branek týče vyrovnaná do samého závěru. Dominovaly obrany nad útoky a nikdo se nepouštěl do větších akcí, a proto bylo na ukazateli na konci třicáté minuty 4:5. V závěru první půle nám dorazila psychická podpora v podobě fanoušků. Jako kdyby bylo vyslyšeno jejich povzbuzování, v druhé půli se především střelecky prosazovala Hanka Kadlecová, která byla hlavním strůjcem vytvořeného vedení. Nemůžeme zapomenout ani na obranu v čele s brankařkou, která v druhé půli obdržela pouhou jedinou branku. V dnešním utkání jsme měli psychicky navrch a bylo to vidět po celou dobu utkání. Prvně jsme se setkali s rozhodčím Poláčkem D. a musím říct, že to bylo přesně odpískané utkání bez jakéhokoliv zaváhání.

Sestava

Dušková Marie,  Markvartová Jana

Škvor Josef

Modřany x Náchod 18:17 (12:11)

Poslední utkání s tímto východočeským rivalem byl na pořadu dne tuto neděli. Soupeř z Náchoda se opírá především o aktivně hrající útok opírající se především o dvě levoruké střelkyně Školníkovou Terezu a Vintrovou Lenku. Ani dnes tomu nebylo jinak. Před utkáním nás provázely zmatky ohledně rozhodčího dnešního střetnutí. Po zjištění, že nikdo nedorazí se po „kámen, nůžky, papír“  rozhodlo mezi dvěmi rozhodčími jak z domácího tak  hostujícího celku určil rozhodčí pro dnešní klání. Utkání začalo opět pozvolna, branek moc nepadalo.  Celá první půle byla vyrovnaná a o vedení jsme se vzájemně přetahovali až do samotného konce, kdy jsme do šaten odcházeli za nejtěsnějšího rozdílu 12:11.  V druhé půli  byl průběh utkání stejný, opět bylo celých třicet minut vyrovnaný a domácí celek po většinu času tahal za delší konec, kdy si ale nedokázal vytvořit dostatečný náskok, aby dohrával v klidu.  Konečným hvizdem rozhodčího Erharta bylo jasné, že body zůstanou v Modřanské rokli za stavu 18:17 a my si tak více upevníme první místo. O víkendu nás čeká dvoukolo na Moravě.

Sestava

Broučková Jana, Markvartová Jana

Schülerová Šárka, Vilčáková Magdaléna, Kolářová Daniela, Ondřichová Iva

Kadlecová Hana,  Čermáková Hana, ,  Duchková Zuzana, Kremlíková Radka, Lubovská Zuzana

Škvor Josef

Modřany x Draken Brno 13:8 (4:6)

Dnešním soupeřem nám byl tradiční rival, s kterým jsme se často potkávali na dříve pořádaných kvalifikací. Tam jsme, přes veškerou snahu Drakenu, byly vždy šťastnější my. Po podzimních bojích, kdy je stav nerozhodný na vyhraná utkání 1:1, když vždy hostující  celek „vybral“ bodově domácí tvrz  a dalo se  očekávat opět vyrovnané utkání.  Ani dnes nebylo výjimkou, že byl začátek utkání strohý na počet vstřelených branek. Přeci jen v polovině prvního poločasu byl stav dlouho 2:2.  Poté se rozehrála děvčata z Brna a začala proměňovat své šance. Do šaten se odcházelo za nepříznivého stavu 4:6. V druhé půli jsme rychle vyrovnaly, zlepšily obrannou práci a postupně se začalo rodit naše vítězství.  Rozhodčí Bláha nechával celkem volnější hru, což vyústilo  chvílemi k „ragby“ při přechodu přes  střední třetinu.  Toho jsme se, ale nezalekly a dál zatěžovaly konto hostující brankařky.  Když po konečném hvizdu rozhodčího stálo na ukazateli 13:8. Pozitivem je, že v dnešním utkání se střelecké listiny zapsaly všechny naše útočnice.

Sestava

Kšírová Magdalena, Schülerová Šárka, Duchková Irena, Vilčáková Magdaléna

Kadlecová Hana (1),  Čermáková Hana (1), Klímová Tereza (3), Duchková Zuzana (3), Kremlíková Radka (1), Lubovská Zuzana (4)

Škvor Josef

Opatovice x Modřany 17:18 (10:9)

Druhé víkendové utkání nás čekal soupeř z Opatovic, který se opírá především o útočnici Barboru Bittnerovou I dnes byla důležitou postavou tohoto utkání. Naše řady byly také rozšířeny a tak k utkání mohly nastoupit dva kompletní útoky.  Kvůli opravám na silnici jsme museli využít čekací dobu. Oproti sobotnímu horkému počásí na Jižní Moravě, nás ve Východních Čechách uvítal déšť a zima. První půle byla opět vyrovnaná, domácí hráčky našly recept na hostující obranu a dostaly se do rychlého vedení. Celou první půli jsme to byli my, kdo tahal za kratší konec a vždy jsme museli dorovnávat. Do šaten se odcházelo za stavu 10:9 pro Opatovice. V druhé půli nás soupeřky přehrávaly především v rychlých přechodech. A opět se projevila střelkyně Bittnerová, která byla i v tomto utkání hlavním tahounem domácího útoku. Vedení na svou stranu jsme strhli až v samotném závěru a po konečném hvizdu rozhodčího Lenfelda bylo jasné, že šťastnějšími budeme dnes my za výhru 18:17.

Sestava

Kšírová Magdalena, Schülerová Šárka, Duchková Irena

Kadlecová Hana,  Čermáková Hana, Klímová Tereza, Duchková Zuzana, Kremlíková Radka, Lubovská Zuzana

Škvor Josef, Dušková Marie

Vracov x Modřany 17:17 (6:6)

Tento víkend nás čekalo dvoukolo. V sobotu nás přivítal jihomoravský celek Sokol Vracov.  Naše sestava k tomuto utkání byla nekompletní. Nastoupilo nás do hry pouze 8 statečných. Navíc celé utkání provázelo nepříjemné horko, na které po dlouhé zimě nejsme zvyklé. Začátek utkání byl pro nás rozpačitý, a tak se domácí hráčky ujaly rychlého vedení. V utkání dominovaly především útoky, které přehrávaly přítomné obrany, i když to na poločasovém skóre nebylo znát - 6:6. Do druhé půle nastoupily jiné útoky, všichni už se rozdýchali a mohli předvést, jak se hraje házená. Druhá půle byla ve znamení rychlých protiútoků. Naší obraně dělala problém hra domácích útočnic, které si vytvářely jednu střeleckou šanci za druhou. Opět se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, chvíli remíza, chvíli vedení jednoho nebo druhého celku, kolikrát i o dvě branky. Myslím, že po konečném hvizdu rozhodčího Maiwaeldera byl zasloužený smírný výsledek 17:17 a po zásluze rozděleno po bodu.

Sestava

Broučková Jana

Kadlecová Hana (8), Čermáková Hana (2), Klímová Tereza (5), Duchková Zuzana (2)

Dušková Marie

Modřany x Svinov  18:14 (9:6)

Dnešním soupeřem nám byl Sokol Svinov, který se nachází na poslední příčce se dvěmi body. Svinovská děvčata u nás přivítalo krásné slunečné počasí a nic nebránilo úvodnímu hvizdu. Začátek utkání byl v pomalém tempu,  nikdo se nepouštěl do větších akcí a odpovídalo tomu i skóre, kdy v půlce první půle stálo na ukazateli 2:2. Našim děvčatům se nedařilo překonat hostující brankařku Zelezníkovou. V závěru poločasu se oba celky probraly k životu a rozjely „brankové hody“ a poločasové skóre se zastavilo na 9:6. V druhém dějství vypadala celková hra jinak. Soupeř využil našeho zaváhání v obraně a stáhnul náskok z poločasu. Následně se převažovala ručička vah úměrně na jednu i druhou stranu. V závěru  obrana napravila své zaváhání ze začátku poločasu a útok proměňoval získané balony.  Utkání se dohrávalo v poklidném tempu. Konečným hvizdem  rozhodčí Cedidlo zpečetil stav 18:14.

Sestava:

Vilčáková Magdaléna, Duchková Irena, Schülerová Šárka,

Kadlecová Hana (4), Kremlíková Radka (4), Čermáková Hana, Lubovská Zuzana (8), Duchková Zuzana (2), Klímová Tereza

Škvor Josef

Náchod x Modřany 13:17 (6:6)

Po dlouhé zimní pauze jsme se dočkali prvního mistrovského utkání. V neděli náš čekal soupeř z Východních Čech - Náchod. Náchodu jsme měli co vracet, v prvním utkání nás porazil 14:12. A v odvetě na domácí půdě po dvou odlišných poločasech jsme si body rozdělili po remíze 14:14. Dnešnímu soupeři patří po přestávce první příčka. V přírodním prostředním s pískovým povrchem nás přivítalo krásné jarní počasí. Vstup do utkání se nám zcela nevydařil, během tří útoků jsme prohrávali 3:0. V tu chvíli se probrala i naše děvčata a pomalými krůčky začala dotahovat, až se podařilo vyrovnat na 3:3. Do konce poločasu již moc branek nepadlo a do šaten se odcházelo za smírného stavu 6:6. Do druhého poločasu nastoupilo úplně jiné družstvo. Kombinační hrou se dařilo přehrávat domácí obranu a proměňovat vydobyté šance. Oproti tomu obrana nedávala prostor domácím střelkyním, a když už to vypadalo, že se dostanou ke střele, výbornými bloky je eliminovala hostující bekyně Vilčáková Magdaléna. Utkání proběhlo v poklidném tempu, byť jsme v první půli druhého dějství vedli o jednu nebo dvě branky, k závěru jsme si vytvořili potřebný náskok a po konečném hvizdu rozhodčího Šimánka z Krčína jsme si připsali dva body za výhru 13:17. Toto vítězství pro nás znamená poskočení na první příčku. V dalším kole nás čeká na domácí půdě Sokol Svinov, kterému patří průběžná 6. příčka.